Ночь музеев в Одесском художественном

Афиша - Лекции \ Мастер-классы - Ночь музеев в Одесском художественном

Афиша - Лекции \ Мастер-классы - Ночь музеев в Одесском художественном

Міжнародний день музеїв святкуватимемо майже нічною програмою, насиченою цікавинками та серйозними розмовами. Вперше в сучасній історії Одеського художнього музею відкриємося для якнайширшої взаємодії з відвідувачами — запросимо всіх бажаючих до дискусій про майбутнє музею, дамо можливість спробувати себе у якості гіда, демонструватимемо спеціально відібрані командою музею на свій смак документальні стрічки, щиро розповімо про больові точки історії музею та його колекції. Як завжди, забезпечимо атмосферу, можливість роздивитися експозиції, ба навіть побачити їх з нової точки зору. Сучасні музеї переосмислюють свою місію і завдання, додають більше інтерактиву, орієнтуючись на громаду, стаючи більш гнучкими. Сучасний музей — культурний центр, платформа, де творчість поєднується зі знаннями, а відвідувачі можуть так само творити, ділитися, впливати.

Мабуть, саме тому темою Міжнародного дня музеїв у 2019 році обрано: "Музеї як культурні хаби: майбутнє традицій".

Програма заходів:

18:00 – 21:00 Доповіді-дискусії на тему "Українські музеї, їх колекції — проблеми, больові точки, шляхи пошуку виходу на прикладі Одеського художнього музею". Перший блок: Гендерна проблематика у музейному просторі. Як музеї мають працювати з цією темою, як осмислювати минуле, як презентувати цю тему через належні їм колекції. Другий блок: Націоналізація колекцій, колоніальне минуле. Колоніальне минуле — чи то проблематика українських музеїв. Як сучасним українським музеям працювати з сумнівним/трагічним провенансом експонатів: націоналізація приватних зібрань, закупівлі 1932–1933, 1937–1938, контрибуційні післявоєнні надходження. Третій блок: Культурна спадщина — чи має вона національність? Як музеї перебудовувають радянські експозиції, що робити з імперською спадщиною, як презентувати витвори мистецтва з "сумнівним ідеологічним навантаженням". Паралельно, в одній з залів запрошуємо спробувати практики Mindfulness. Наші друзі з Mindspot під час 20-хвилинних сессій навчатимуть поєднувати мистецтво з практиками споглядання в музеї. Учасники отримають шанс переконатися, що насправді картини не такі вже й статичні, на них — справжній рух.

21:00 – 23:00 Фанатські екскурсії Одеським художнім музеєм Запрошуємо всіх бажаючих підготувати та провести свою особисту екскурсію музеєм. Ніяких обмежень з тематики/проблематики. Обмеження за тривалістю: не довше 30 хвилин. Обмеження за віком: заявки приймаються від осіб 12+. Заявити своє бажання провести екскурсію та задекларувати її тему необхідно до 10 травня за посиланням: https://forms.gle/RmWNonyeUG36vwVq7. Розкажіть нам про свій улюблений музей :)

18:00 – 23:00 Марафон документальних стрічок про минуле та майбутнє музеїв А також… Лише цього вечора можна буде побачити в стінах музею проект Юлії Бєляєвої "Трансформація". Для проекту були відскановані понад 50 скульптурних груп дрібної пластики радянського періоду, більшість з яких є досить типовими і розповсюдженими. Опинитися в віртуальному музеї дематеріалізованої дрібної пластики відвідувач зможе завдяки сучасним технологіям. Подробиці про проект: https://bitly.su/vgqcmxMq. А ще… Музикою пригощають Lena Lebedinskaya, Александр Власополов та Александр Топилов, кавою та смаколиками — Foundation Coffee Roasters, а в музейній крамничці можна буде знайти ті самі футболки, що надихають на подвиги.

Присоединяйтесь к соцсетям Vgorode.ua - Instagram, Facebook, Viber

Это чат – пиши и читай 👇
Ого! ты доскролил до нашего чатбота 😏
Теперь у тебя есть возможность настроить его под себя и узнавать важный контент первым, чтобы рассказывать друзьям
Только почта, только хардкор 🤘
Мы в соцсетях