Мистецтво чи рагулізм: як виглядають балкони на одеських Черьомушках

Мистецтво чи рагулізм: як виглядають балкони на одеських Черьомушках. || Фото: facebook.com/peterodua

Балкони на одеських Черьомушках викликають у городян мішані почуття. З одного боку вони королоритні та кумедні, а з іншого несмачні та небезпечні. Фотографії конструкцій опублікував голова транспортної комісії Петро Обухов.

Мистецтво це чи рагулізм – питання риторичне. Хаотичні балкончики давно стали предметом глузувань у соціальних мережах. Але оскільки на архітектуру міста на Черьомушках вони ніяк не впливають, а механізму, який би впливав на те, щоб люди зводили все в єдиному стилі, немає, то такі балкончики продовжують "плодитися". І, що дивує, деяким людям це навіть подобається. Адже розширити квадратні метри хочеться багатьом. Тим більше, якщо живеш у маленькій хрущовці.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Але якщо цар-балкон – це справа смаку, є речі досить об'єктивні. Зведення цих балконів, як правило, проводять без будь-якої будівельної експертизи. Більше того, їх часто просто неоформлюють офіційно. Через це виникає небезпека. Адже 70-річні хрущовки просто не розраховані на таку кількість надбудов. Плюс вони дуже перекривають світло тим мешканцям, хто перебуває під ними. На першому поверсі будинку з такими надбудовами, напевно, немає навіть сонячного світла.

 

Що робити

Однак у будь-якому випадку очевидно, що городяни дуже чітко показують, чого не вистачає в хрущовках. Але жоден архітектор не почав би розраховувати таку реконструкцію саме для цих старих хрущовок. Тому рано чи пізно їх доведеться зносити і на їхньому місці будувати звичайні будинки, де є сенс запровадити програму одноманітності. Для цього розробляється паспорт фасаду кожного будинку та створюється інспекція, яка штрафує кожного, хто спробує втрутитися у зовнішній вигляд будинку.

Ця проблема знаходиться не лише на міському рівні, а й на рівні країни. Держава та місто мають регулювати архітектурні питання. Так, наприклад, в Європі існує жорсткий контроль за видом міст, самодіяльність по відношенню до фасадів заборонена. І коли мешканці хочуть засклити свій балкон, вони можуть це зробити, але тільки за загальним для всіх проектом. І, певно, колись і Одеса до цього дійде.

А поки що спостерігаємо за колоритними балкончиками, за які часто буває соромно:

 

Усі фото: facebook.com/peterodua

Последние новости