В Одесі обласний шкірно-венерологічний диспансер приєднали до регіонального клінічного протипухлинного центру. Про це повідомляє Vgorode з посиланням на " Суспільне".
Об'єднання закладів в одну медустанову має завершитися за три тижні. За словами директора шкірно-венерологічного диспансеру Ольги Покитко, головна причина такого рішення полягає у заборгованості медзакладу у три мільйони гривень.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Усього за перше півріччя цього року до шкірно-венерологічного диспансеру звернулися 398 хворих, з них 98 – військові. Крім того, на території діють чотири лабораторії.
Заступник директора обласного департаменту охорони здоров'я Ірина Парамонова назвала причину припинення роботи диспансеру як окремої медустанови – він не є фінансово заможним. Є заборгованість 3,8 мільйонів гривень перед своїми працівниками. На сьогоднішній день вони отримали фінансування від НСЗП – шість мільйонів, це приблизно один мільйон на місяць. Але заробітна плата на працівників у них складає півтора мільйона гривень, тобто щомісячно заклад недоотримує близько 500 тисяч гривень. Це призводить до накопичення заборгованості та невиплати заробітної плати.
На даний час у шкірно-венерологічному диспансері працюють 112 співробітників.
В чому проблема
Завідувачка шкірно-венерологічного відділення Лілія Квітко розповіла, що об'єднання з онкодиспансером викликає багато питань, оскільки лікарі працюють в іншому напрямі медицини.
"Дерматологічні хворі - це насамперед хворі, які страждають психологічно від того, що у них висип на шкірі, вони їх бентежать, це свербіж, це дискомфорт при елементарному житті. Онкологічні хворі - це зовсім інший напрямок і мені дуже важко уявити, як можна з Я не можу уявити онкологічного хворого в палаті поряд із дерматологічним хворим, ким ще є окрім шкірних захворювань – це ще венеричні хвороби”, – додала Лілія Квітко.