"Бізнес без бар'єрів": як "адаптували" компанії для людей з інвалідністю в Одесі

"Бізнес без бар'єрів": як в Одесі "адаптували" помешкання для людей з інвалідністю. || Фото: stop-d.com.ua

Організації та підприємства, які підписали декларацію "Бізнес без бар'єрів", мали забезпечити безперешкодне отримання всіх можливих послуг свого бізнесу для людей з обмеженими можливостями. Однак більшість об'єктів в Одесі так і не відповідають будівельним нормам. Про це повідомляє інформаційне агентство " Справедливість та Соціальна Рівність ".

Ініціативу запровадили 2020 року. Першими до неї приєдналися такі флагмани як АТБ, Ашан, work.ua, ДТЕК, Danone, Укрпошта, 1+1 Media, Ощадбанк, Укрзалізниця, Socar. Керівники та засновники цих підприємств навіть висловлювалися на підтримку проекту.

 

 


Пандус, яким пропонує скористатися Ощадбанк на вулиці Мала Арнаутська 66, не просто порушує всі норми ДБН, а небезпечний навіть для здорової мобільної людини.

 



Будівля "Укрпошти" також не Академіка Філатова, 55 не поділяє свідомості та високої відповідальності свого керівництва.

За рік декларацію "Бізнес без бар'єрів" підписали ще з десяток міжнародних та українських бізнесів: Visa, банк ПУМБ, група готелів Fairmont Grand Hotel Kyiv та Riviera House, ПриватБанк, McDonald's в Україні, "Кока-Кола Україна", торгова мережа. "Фокстрот", IT-компанія "EPAM Україна", книжкова платформа Yakaboo, мережа супермаркетів "Сільпо" та юридична фірма "Астерс". Але, на жаль, деякі представники цих організацій грубо порушують підписаний договір.

 

Так, супермаркет "АТБ" на вулиці Інглезі, 6Б, здається, вважає, що подолання крутих лабіринтів є запорукою здоров'я для людей з інвалідністю або для молодих матусь із візками.

 

Або відділення "ПриватБанку", яке відправляє відвідувачів по слизькій плитці у незрозумілому напрямку.

 

 

Схожа на ситуацію в іншому відділенні цього банку в Одесі на вулиці Маршала Бабаджаняна, 68/1.

 

 

Один із одеських "Сільпо" по вулиці Академіка Корольова, 44 начебто непогано розпочав: кут нахилу згідно норм ДБН і тактильну неслизьку плитку встановили, але відсутність поручнів та сміттєві урни на шляху створюють перешкоди.

У "Справедливості та Соціальній Рівності" наголосили, що, підписуючи договір гарантування безбар'єрності в бізнесі, сторона дає приклад виконання норм ДБН 2018 усім іншим бізнес-структурам.

Последние новости