Одеський художній музей відкрив доступ до свого наукового архіву. Про це повідомили у пресслужбі музею.
Загалом оцифрували понад 5 400 файлів із понад 30 музейних фондів.
Зараз все найоперативніше в нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.
У відкритому доступі тепер є важливі документи з історії музею, фотографії, експозиційні плани та афіші, статті, матеріали про видатних працівників, мультимедійні матеріали про художників та художнє життя Одеси різних епох. Зокрема, кожен бажаючий може на спеціальній доступній українською та англійською мовами мультимедійній онлайн-платформі розглянути:
- колекцію фотонегативів 1910-1950 років із виставковими проєктами Одеського художнього музею;
- невідомі твори, фото та відео, рукописи, документацію мистецьких подій українського художника та директора ОНХМ Олександра Ройтбурда;
- документальні матеріали, які показують, як змінювалася музейна експозиція упродовж різних епох;
- нові персональні фонди, які передали музею у 2022 році.
Над проєктом працювали співробітники архіву, наукового та науково-просвітницького відділів: Кирило Ліпатов, Галина Сімченко, Володимир Дамаскін, Віра Фєнєлонова, Валерій Коршунов, Анастасія Явтушенко, Ольга Дзерик та Юлія Жаркова.
"Цифровий мультимедійний архів – це важлива частина музейної роботи зі збереження та популяризації культурної спадщини та багатий матеріал для історичних, мистецтвознавчих і журналістських досліджень. Поширена європейська практика доступності та відкритості в Україні часів повномасштабної війни та прямих загроз музейним колекціям набуває особливого значення", – йдеться у повідомленні музею.
Проєкт фінансують зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 року Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.