10 липня в Одесі провели черговий моніторинг морської та питної води, інформацію про що розмістили лише сьогодні, 11 липня. Санепідситуація перебуває на постійному контролі. Про це повідомляє пресслужба Одеської міської ради.
За інформацією "Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України", із відібраних двох проб питної води на санітарно-мікробіологічні показники та однієї проби питної води на санітарно-хімічні показники нестандартні проби не знайшли.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
За результатами відомчого лабораторного контролю Філії "Інфоксводоканал", питна вода також відповідає всім нормам.
Хоча минулого тижня періодично спостерігалося покращення якості проб морської води за санітарно-мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками, але тенденція покращення носить короткостроковий характер. Результати змінюються залежно від погодних умов (температура, напрям вітру), завдяки яким з морського дна може підніматися осад, а також потрапляти нові засмічені водяні маси з боку гирла річки Дніпро. Досі тривають роботи з ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС, у зв'язку з чим зберігається небезпека для населення відвідування місць масового відпочинку на узбережжі та купання у Чорному морі.
Наразі на території міста Одеси діє заборона на купання в морі, вилов та вживання свіжої морської риби, інших морепродуктів, а також риби сумнівного походження.
Что с кишечными инфекциями
За прошедшую неделю с 3 по 9 июля заболеваемость острыми кишечными инфекциями в Одессе снизилась на 14,6% и составила 70 случаев, из которых 56% – дети. Случаев холеры не зарегистрированы. Основные причины болезни: употребление немытых овощей и фруктов, употребление домашних блюд с нарушением технологии приготовления и хранения, а также употребление молочных и мясных продуктов, приобретенных в местах стихийной торговли.
За последнюю неделю из морской воды выделено восемь холероподобных НАГ-вибрионов – они не являются возбудителями холеры, но могут вызывать кишечные инфекции. Из проб морепродуктов на пляжах Одессы (мидии, креветки) выделено шесть НАГ-вибрионов. Холерный вибрион не обнаружен.
Морская вода на общественных пляжах Одессы не отвечает нормативным требованиям: превышены нормативы содержания бактерии группы кишечных палочек и энтерококков.