15 липня в Одесі провели черговий моніторинг морської та питної води, інформацію про що розмістили лише сьогодні, 16 липня. Санепідситуація перебуває на постійному контролі. Про це повідомляє пресслужба Одеської міської ради.
За інформацією "Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України", у відібраних 11 липня в Одесі в районі причалу №2 морського порту пробах морської води виділили вібріони НАГ першої групи Хейберга, які не є збудниками холери, але можуть викликати гострі кишкові інфекції..
Зараз все найоперативніше в нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.
Незважаючи на те, що останнім часом періодично спостерігалося покращення якості проб морської води за санітарно-мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками, тенденція покращення носить короткостроковий характер. Результати змінюються залежно від погодних умов (температура, напрям вітру), завдяки яким з морського дна може підніматися осад, а також потрапляти нові засмічені водні маси з боку гирла Дніпра. Досі тривають роботи з ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС, у зв'язку з чим відвідування місць масового відпочинку на узбережжі та купання в Чорному морі, як і раніше, становлять небезпеку для населення. Наразі на території міста Одеси діє заборона на купання в морі, вилов та вживання свіжої морської риби, інших морепродуктів, а також риби сумнівного походження.
За результатами відомчого лабораторного контролю Філії "Інфоксводоканал" ТОВ "Інфокс", питна вода відповідає всім нормам.