На Одещині через вживання риби та домашньої тушонки у трьох мешканців знайшли ботулізм. Про це повідомили у Головному управлінні Держспоживслужби Одеської області.
Так, у 2023 році ботулізм виявили у мешканців Одеси та Подільського та Одеського районів області.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Усі пацієнти отримали протиботулінічну сироватку у лікарні. Двоє мешканців області заразилися через рибу, один через домашню м'ясну тушонку.
У 2022 році протягом семи місяців виявили 49 випадків ботулізму, від якого захворіло 54 особи, двоє з них померли.
Ботулізм – це дуже небезпечне та у багатьох випадках смертельне захворювання, особливості перебігу якого призводять до ураження нервової системи, спинного та довгастого мозку та в результаті комплексу процесів – розвитку гострої та прогресуючої дихальної недостатності. За відсутності належного лікування ботулізму в частих випадках настає смерть.
Ботулізм частіше виникає при вживанні продуктів домашнього консервування, а саме м'ясних, рибних, грибних і овочевих консервів, а також солоної, в'яленої та копченої риби, заражених збудником ботулізму – 𝗖𝗹𝗼𝘀𝘁𝗿 𝗼𝘁𝘂𝗹𝗶𝗻𝘂𝗺.
Потенційно небезпечні всі консервовані продукти, погано вимиті, неправильно чи недостатньо термічно оброблені, транспортувалися чи зберігалися неналежним чином. Навіть консерви, в яких все гаразд із терміном придатності, виглядом та смаком, можуть бути заражені: ботулізм не можна визначити за кольором чи смаком.