Художник-анархіст Давид Чічкан, чию виставку "Зі стрічками та прапорами" скасували в Одеському худмузеї, прокоментував ситуацію. Експозиція мала складатися з портретів українських військових у стилістиці політичного плакату кінця XIX – першої половини XX століття.
Він також зазначив, що критику на свою адресу він чує останні 12 років.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
"Я носій антиавторитарних лівих поглядів. Відповідно, носії правих авторитарних поглядів намагаються нашкодити моїй діяльності, для цього вони свідомо хибно інтерпретують мої роботи. Люди так відреагували тому, що вони не захотіли зрозуміти про що мої зображення, зате вони прислухалися не до моєї експлікації, а до тих хибних інтерпретацій", – розповів митець у коментарі Суспільному.
Також Давид Чичкан розповів " Забороні ", що за зривом його виставки стоїть одеський осередок ультраправої організації "Традиція та порядок", який залякав дирекцію музею.
Ці заходи спрямовані не проти самого автора, а проти того, що він оспівує військові ліві погляди", впевнений Чічкан.
"Можливо, їм страшно, що їхня монополія почне хитатися від цього. Небагато людей знають, що ліваки [представники лівих поглядів] воюють і так само захищають українство від агресора, як і праві чи аполітичні. Кремль поширює інші наративи, нібито у нас служать лише ультраправі", – розповів він.
Свою інсталяцію присвячену військовим автор виставки назвав інструментом проукраїнської пропаганди, спрямованої на Захід.
"У наших військових свої погляди, вони свою суб'єктність якось висловлюють. Я намагався допомогти їм у цьому, хотів покращити імідж України та ЗСУ. Тому, мабуть, зроблю цю виставку в Європі", – каже художник.
Зазначимо, що це вже не перший інцидент, пов'язаний із творчістю художника. 7 лютого 2017 року невідомі вандали пошкодили його виставку "Втрачені можливості", організовану у Києві.
Всі роботи: facebook.com/david.chichkan
Нагадаємо, що мистецьку виставку Давида Чичкана в Одеському національному художньому музеї планували відкрити 21 січня 2024 року о 15:00. Художник прагнув висвітлити на роботах відмінність української армії від російської. Перші, на його думку, можуть мати різні світогляди, тоді як окупанти перетворилися на безлику масу. Герої його робіт – представники анархістського та антиавторитарного соціалістичного рухів, які стоять на захисті України у лавах ЗСУ. Але користувачі соцмереж стали писати під анонсом заходу коментарі із закликом скасувати виставку і навіть натякали на спалення Одеського музею.