За два роки повномасштабної війни через заборону полювання на Одещині значно зросла популяція м'ясоїдних хижаків, а із зони бойових дій до нашого регіону перекочували зграї шакалів та вовків. У результаті зграї стали помічати на кордоні з Молдовою.
Звірі селяться все ближче до людських жител, де їдять птаха та дрібну живність. Крім цього, почастішали випадки захворювання на сказ. Станом на 16 лютого Держпродспоживслужба виявила 23 заражених лисиць і 13 шакалів, що несуть потенційну небезпеку, як для людей, так і домашніх тварин.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Також вовки можуть нападати на потенційних ухилянтів. Адже ці тварини зазвичай ходять зграями.
Відео: dpsu.gov.ua
Полювання на вовків в Одеській області
Наказом обласної військової адміністрації та оперативного угруповання військ "Дунай" для врегулювання популяції хижих тварин мисливцям протягом лютого дозволили відстріл хижих хутрових м'ясоїдних тварин у межах мисливських угідь Одеської області.
Цікаво, що до складу мисливської бригади №2 увійшли колишній голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький, його брат Валерій Гриневецький, а також зять і екс-голова Білгород-Дністровської райради Григорій Мельниченко та його батько, засновник підприємства "Мисливець та риболовля ХХІ століття" Віктор Мельниченко. Саме на території мисливських угідь цього підприємства бригада і відстрілюватиме тварин.
На Любашівщині група з десятка мисливців на чолі з керівником місцевої спільноти мисливців та рибалок, ветераном російсько-української війни Сергієм Курдвановським у свій перший вихід видобула чимало лисиць та кілька шакалів із Херсонщини.
Мисливський сезон триватиме до кінця місяця.
Екологи виступили проти
Водночас екологи вважають, що ці заходи не є необхідними. Адже точних наукових даних про те, що лисиць чи шакалів у регіоні побільшало норми немає. А виконувач обов'язків директора НВП "Тузловські лимани" Ірина Вихристюк вважає те, що відбувається аферою мисливців.