Вже деякий час від одеситів надходять повідомлення щодо лисиць у місті та прилеглих населених пунктах. Їх бачать у парках, на вулицях та на морі. Люди часто бувають стурбовані, питають, як реагувати. Директор Одеського зоопарку розповів, що треба робити за такої зустрічі.
"Друзі, хочу попросити Вас про дві речі. Перше – якщо Ви побачили лисицю, не треба лякатися. Звичайно, лисиці переносять сказ, і про це необхідно не забувати, але якщо Ви побачили руду в місті, це не означає, що вона хвора, вона тут мешкає.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Друге – не годуйте лисиць. Коли Ви годуєте лисицю, то завдайте їй страшної шкоди. Ламається її природна поведінка, втрачаються навички. Вона починає шукати контакти з людьми, а це дуже погано і небезпечно для неї. Для лисиці, що навіть живе в місті, необхідно залишатися диким звіром, зі здоровими інстинктами. Повірте, ця розумниця з успіхом сама подбає про себе. Не годуйте лисичку та не контактуйте з нею. Просто дивіться очима", – розповів Бєляков.
Звичайна лисиця (Vulpes vulpes) – це вид-космополіт, його ареал дуже широкий. Вигляд надзвичайно пластичний, лисиця населяє різноманітні біотопи, успішно пристосовується до широкого спектру умов. В Україні, як і в багатьох країнах світу, лисиця освоює території міст, у тому числі великих міст.
В Одесі цей процес розпочався понад десяток років тому, а останні кілька років цих звірів стає більше, і зараз зустріти лисицю в Одесі вже не є рідкістю. До речі, у нашому місці стає все більше і кам'яної куниці (Martes foina), причому головним чином центральних районах.
Усі фото: facebook.com/zmeybelyakov