На Деволанівському узвозі більше немає "мертвого кварталу": як сьогодні виглядає "канава"

На Деволанівському узвозі зникли мальовничі руїни: як сьогодні виглядає "канава". || Фото Олександри Дедюліної

На Деволанівському узвозі в Одесі, який городяни називали "канавою", більше нема атмосфери мертвого кварталу. Паралельно з ремонтом та встановленням бруківки, а також ремонтом тротурів, тут облаштовують велодоріжку. Кореспондент Vgorode пройшовся по новому Деволановському та оцінив місце, яке раніше приваблювало сотні маргіналів та фотографів.

Так, зараз на спуску замість руїн залишилося одне каміння, тому що майже всі старі будинки нарешті обрушили. При цьому тут все ще можна знайти "залишки колориту" у вигляді деяких напівзруйнованих будинків. Щоправда, ненадовго, бо незабаром їх також знесуть. Тому "кварталу бомжів" як у Лос-Анджелесі в Одесі вже точно не буде. Побутове сміття, звичайно, ще де-не-де залишилося. А будівельного, ясна річ, ще багато.

Зараз все найоперативніше в нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Вулиця проходить дном Карантинної балки. Саме тому його неофіційна назва "Канава". Вже сто років тому тут уже мешкали портові роботяги, злодії, шулери та інший "колір нації". Ще кілька років тому тут теж жили не надто благополучні персонажі, але зараз вони поступово покидають узвіз. Тепер місце облюбували підлітки. Вони навіть зачепили за міст мотузку і катаються на гойдалці.

На Деволанівському вже відновили зливові колектори, завдяки чому Митну площу не підтоплює навіть під час сильних опадів. Можна сказати, що пішла ціла доба потопів.

Страшно ходити тут також незабаром вже не буде, у мерії обіцяють вуличне освітлення. Старі ліхтарі поки що стоять на місці, але не всі.

Зараз спуск виглядає контрастно. З одного боку ми спостерігаємо елітні будинки та висотки з машинами, а з іншого – руйнування та сміття.

Після робіт розроблять схему руху транспорту спуском та нанесуть дорожню розмітку. Включення Деволанівського узвозу до дорожньо-транспортної системи міста дозволить значно розвантажити Польський узвіз, що веде до найбільшого спального району Одеси.

Спільно з власниками будівель має бути вирішене ще одне важливе питання. На сьогоднішній день Деволанський узвіз є частиною історичного центру, включеного до ЮНЕСКО. Тому в мерії мають розробити дорожню карту відновлення споруд та навести тут порядок якнайшвидше.



Майбутнє туристичне місце

Зза своїм ландшафтом квартал дуже цікавий, єдиний в Одесі такого роду. Будинки та дорога, оточені схилами, сходами та трьома мостами створюють цікавий урбаністичний пейзаж.

З милих речей на узвозі можна відзначити скульптуру кота, який дереться по стіні на початку Деволановського узвозу, якраз над входом до туристичного центру, який, звичайно ж, закритий.


Яскравий одеський дворик тут теж є. При вході в арку на стінах висить ціла галерея дитячих виробів та картин. І тут мешкає небачена кількість котів. У цей двір люблять приходити цілими туристичними екскурсіями.


До речі, Деволановський і планують включити до туристичного маршруту в майбутньому. Хоча багато хто ходив сюди і до "перетворення". Але тепер уже місцевим жителям не буде так соромно за те, що всього за 15 хвилин від Дерибасівської знаходяться нетрів. І ні, це не наслідки "прильоту"...

 

Цікаво, що це не перша спроба ушляхетнити "канаву". У радянський період місце називалося названо спуском Вакуленчука. Тоді його намагалися облагородити: розбили наприкінці скверик із фонтаном, звели сучасну будівлю. Після Другої світової війни "канаву" віддали заводу "Епсилон", спуск перетворився спочатку на індустріальну зону, а після розпаду СРСР знову на руїни. Тож хтось знає, що чекає спуск у майбутньому...



Усі фото автора

Последние новости