На Одещині викрили організоване злочинне угруповання на розкраданні майже 2,4 мільйона гривень державних коштів, виділених на відновлення зруйнованих обстрілами будинків. Про це повідомляє пресслужби СБУ та Нацполіції.
За даними досудового слідства, голова селищної ради організував схему розкрадання коштів на відновлення житлового фонду кількох населених пунктів, залучаючи керівника комунального підприємства, підконтрольну комерційну структуру та інженера з технагляду.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Серед об'єктів, зруйнованих, дев'ятиповерховий житловий будинок в одному населеному пункті та шість приватних будинків – в іншому. Вартість робіт з їхнього відновлення оцінили більш ніж у 11 мільйонів гривень.
За рішенням селищної ради, одне з місцевих комунальних підприємств було визначено на проведення відновлювально-будівельних робіт.
Встановлено, що фігуранти в офіційних документах вказали неправдиві відомості про обсяги виконаних робіт та вартість використаних матеріалів. В результаті таких дій збитки досягли 1,4 мільйонів гривень.
Крім того, селищний голова спільно з начальником комунального підприємства оформили на роботу 12 фіктивних працівників, яким виплатили понад мільйон гривень заробітної плати.
У ході санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили матеріали, які б підтверджували злочинну діяльність фігурантів.
У поліції повідомили про підозру чотирьом фігурантам справи у складі організованого злочинного угруповання – голові селищної ради, керівнику комунального підприємства, підряднику та інженеру з технічного нагляду.
Залежно від участі та ролі у злочинній схемі їх дії кваліфіковані за кількома статтями Кримінального кодексу України:
– частина четверта та п'ята статті 191, частина третя та п'ята статті 27 частина п'ята статті 191 (присвоєння, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
– частина третя статті 209 (легалізація (відмивання) майна, отриманого злочинним шляхом);
– частина друга та третя статті 28, частина перша статті 366, частина третя статті 27, частина перша статті 366 (службове підроблення).
Максимальне покарання за інкримінованими статтями – позбавлення волі до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та усунення посадових осіб від займаних посад.
Фото та відео: t.me/SSU_Odesa та od.npu.gov.ua