У повітрі понад 11 тисяч тонн СО2: екологи розповіли про наслідки смороду в Одесі

Пожежа на полях фільтрації. || Фото: ГУ ДСНС в Одеській області

За останній тиждень через загоряння близько 16 гектарів очерету на полях фільтрації в Одеській області до атмосфери потрапило понад 11 тисяч тонн вуглекислого газу. Причиною пожежі стала людська недбалість і порушення правил пожежної безпеки.

Про це в середу, 7 серпня, повідомили у пресслужбі Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.

Зараз все найоперативніше в нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.

Екологи зазначили, що подібні пожежі не лише забруднюють повітря, а й сприяють руйнуванню природного балансу та кліматичним змінам.

"Пожежі у природних екосистемах, загоряння посівів і лісосмуг – це не просто викиди сажі й токсичних газів, а руйнівний удар по нашій планеті. Щоразу, коли ми ігноруємо правила пожежної безпеки, ми робимо крок у бік екологічної катастрофи", – йдеться в повідомленні Держекоінспекції.

Громадян закликають суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та в жодному разі не палити суху рослинність або сміття, адже такі дії не лише шкодять довкіллю, а й тягнуть за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.

Нагадаємо, станом на початок поточного тижня на полях зрошення в Пересипському районі Одеси вже декілька днів поспіль горіли комиші. Містяни скаржилися на сильний запах гару.

Последние новости