У вівторок, 10 вересня, в Одесі підготували нову редакцію Статуту міста Одеси, але вирішили не всі. Участь в обговоренні, проведеному через інтернет-конференції, взяли жителі міста, які подали відповідну заявку.
У період з 9 липня до 9 вересня робоча група збирала пропозиції та зауваження до проекту нової редакції статуту Одеси, що надійшли у зазначений термін.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
За результатами інтернет-конференції робоча група ухвалила зміни, хоча історичні питання, наприклад, дату заснування міста, так не вирішили.
Як повідомляє Інтент, у новій редакції статуту прибрали згадку про заснування Одеси у 1794 році, але залишилася констатація, що День міста святкується 2 вересня.
У новій редакції статуту закріплюється правило, що найменування та перейменування об'єктів топоніміки міста на честь фізичних осіб допускається лише після закінчення десяти років з моменту їх смерті, за винятком випадків вшанування загиблих воїнів життя або діяльність яких були пов'язані з містом Одеса та, які, у період з лютого 2014 року, отримали звання "Герой України", повних кавалерів ордену "За мужність" (I, II та III ступінь разом), ордену "Богдана Хмельницького" (I, II та III ступінь разом) та ордену "Княгині Ольги (I, ІІ і ІІІ ступінь разом) для жінок. забороненої Законом України "Про деколонізацію" символіки, перейменування таких об'єктів топоніміки провадиться з урахуванням альтернативних історичних назв періоду ХІХ ст. – 1910-х рр.
У Новому статуті також йдеться про те, що Одеса більше не планує встановлювати партнерські та побратимські відносини з громадами РФ та республіки Білорусь.
За результатами інтернет-конференції робоча група проведе опрацювання отриманих пропозицій.
Статут територіального товариства міста – основний місцевий нормативно-правовий акт міської громади. Його не змінювали вже понад десять років, тож зараз його актуалізують.