В Одесі викрили корупційну схему у МСЕК (оновлено)

В Одесі викрили корупційну схему у МСЕК. || Фото: dbr.gov.ua

В Одесі розкрили організовану групу лікарів, які надавали допомогу здоровим чоловікам призовного віку в отриманні медичних документів, які дають змогу МСЕК визнавати їх непридатними до служби. Про це повідомляє ДБР.

Вже встановлено 42 військовозобов'язані, які скористалися даною схемою, решта перебуває на етапі перевірки.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Як працювала корупційна схема

Так, навесні лікар із Одеської обласної клінічної лікарні почав пропонувати "платні послуги" чоловікам, які бажають уникнути мобілізації. До його незаконної схеми було залучено 12 лікарів з різних медичних закладів міста, а також посадових осіб Одеського обласного центру медико-соціальної експертизи та їхніх родичів, які виконували функції посередників.

Лікарі вигадували діагнози для здорових чоловіків та створювали необхідні медичні, що підтверджують "історію хвороби", включаючи фальшиві знімки МРТ. З готовим пакетом документів призовники направлялися до МСЕК, де на них чекали "підготовлені" члени комісії для оформлення групи інвалідності.

Вартість цих послуг варіювалася від шести до 12 тисяч доларів, залежно від складності діагнозу та необхідної групи інвалідності.

Подробиці затримання корупціонерів

Співробітники ДБР провели 28 обшуків за місцями роботи та проживання учасників схеми. Вилучили медичні документи, понад 80 тисяч доларів готівкою та три автомобілі преміум-класу.

Також під час обшуку в центрі МСЕК затримали двох військовослужбовців, які перебували у розшуку за самовільне залишення частини, а також п'ятьох "клієнтів" призовного віку, які ухилялися від служби та намагалися оформити фіктивну інвалідність.



Усі фото та відео: dbr.gov.ua

Оновлено:

В ДБР повідомили, що суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці організатору схеми встановлення фіктивної інвалідності військовозобов’язаним в одеському обласному МСЕК. Підозрюваний має можливість внести заставу у сумі 10 мільйонів гривень.

Лікарю-організатору повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою. Вирішується питання щодо повідомлення про підозри іншим учасникам схеми.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Последние новости