В Одесі на хабарах попалися заввідділенням міськлікарень та секретаря голови місцевої МСЕК

В Одесі на хабарах попалися заввідділенням міськлікарень та секретаря голови місцевої МСЕК. || Фото: od.npu.gov.ua

В Одесі затримали двох завідувачів відділення міських лікарень та секретаря голови місцевої МСЕК, які продавали військовозобов'язаним фіктивні довідки про інвалідність. Про це повідомляють пресслужби СБУ та Нацполіції.

До незаконної діяльності фігуранти залучили чотирьох безробітних, які підшукували потенційних клієнтів.

Зараз все найоперативніше в нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

 

Усі фото: od.npu.gov.ua

У Нацполіції уточнили, що затримані "забезпечували" інвалідністю родичів військовозобов'язаних. Зловмисниками виявились жителі Одеси віком від 27 до 67 років.

Кожен учасник виконував свою роль злочинній схемі. Двоє ділків підшукували "клієнтів" та знайомили їх із працівниками комунальних медичних закладів – лікарем-невропатологом та завідувачем травматологічного відділення. експертної комісії для чіткої імітації "поставлених" їм діагнозів/

Як зловили злочинців

Правоохоронці затримали спільників під час проведення такої угоди з одним із "клієнтів" Для нього підготували необхідний пакет медичних документів для подальшого оформлення інвалідності ІІ групи.

У правопорушників вилучили медичну документацію, виготовлену на ім'я жінки, гроші, комп'ютерну техніку, мобільні телефони, чорнові записи та інші речі, які мають значення у справі.

Що загрожує організаторам

На підставі зібраних доказів слідчі повідомили фігурантам про підозру залежно від їхніх дій у схемі:

- у частині першій статті 114-1 Кримінального кодексу України, тобто у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань у особливий період;

- за частиною третьою статті 332 Кримінального кодексу України, а саме у сприянні у незаконному переправленні осіб через державний кордон України радами, вказівками, наданням коштів, вчинених за попередньою змовою групою осіб, за корисливими мотивами.

Максимальне покарання, передбачене їхніми санкціями, – позбавлення волі на строк до дев'яти років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років із конфіскацією майна.

Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді взяття під варту з правом внесення застави.

Последние новости