Постачали у РФ мікрочипи для ракет і БпЛА: на Одещині та ще у двох областях викрили підприємства

Затриманий учасник схеми разом із представниками СБУ. || Фото: Управління СБ України в Одеській області

СБУ викрила українські компанії, які забезпечували Росію мікрочипами для ракет та безпілотників. Підприємства діяли на території Одеської, Харківської та Чернівецької областей.

Про це в понеділок, 20 січня, повідомили у пресслужбі Управління СБ України в Одеській області.

Зараз все найоперативніше в нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.

Що відомо про порушення

За даними слідства, підозрювані компанії входять до міжнародної корпорації російського походження, яка спеціалізується на виготовленні унікальних мікрочипів та електронних плат. Ці електронні компоненти необхідні для систем навігації, управління балістичними ракетами типу "Х-101", "Калібр" та "Іскандер-К", систем наведення дронів-камікадзе, реактивних установок залпового вогню "Торнадо-Г" і бортової навігації ударно-розвідувального гелікоптера Ка-52.

Фігуранти розробили план системного постачання електронних компонентів з України до РФ в обхід санкційних заборон. Порушники скуповували товар на території України та інших держав, відправляли до підконтрольної компанії на Близькому Сході, яка перебуває під міжнародними санкціями, а звідти – підсанкційній російській компанії. Кінцевими споживачами товару були стратегічні державні підприємства РФ і підприємства військово-промислового комплексу, зокрема "СпецТехМаш".

Протягом літа 2022 року учасники схеми відправили до Росії понад півтори тисячі найменувань мікроелектроніки загальною вартість більш ніж 600 тисяч доларів. Висновки експертизи підтвердили, що в уламках російських ракет і дронів були українські мікрочипи та електроплати.

Під час обшуків у посадовців компаній виявили речові докази їхньої співпраці із РФ. Наразі одного з фігурантів затримали. У чоловіка виявили російський паспорт. Чоловіку повідомили про підозру в пособництві державі-агресору, вчинене організованою групою (частина третя статті 28, частина перша статті 111-2 Кримінального кодексу України). Йому загрожує до 12 років позбавлення волі та конфіскація майна.

Іншим учасникам схеми невдовзі повідомлять про підозру за цими ж статтями. Тривають комплексні дії для притягнення зловмисників до відповідальності.

Последние новости