Італія інвестує у відновлення Одеси: понад 39 мільйонів євро підуть на культуру та зрошення

Італія інвестує у відновлення Одеси: понад 39 мільйонів євро підуть на культуру та зрошення || фото: discover.od.ua

Під час міжнародної конференції Ukraine Recovery Conference 2025, що триває у Швейцарії, Україна та Італія уклали дві міжурядові угоди, які безпосередньо стосуються Одеської області. Підписали документи Віцепрем'єр-міністр України Олексій Кулеба та Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні. Загальна сума італійських інвестицій становить 39,5 мільйона євро.

Кошти спрямують на два напрями: збереження культурної спадщини Одеси та модернізацію аграрної інфраструктури регіону, повідомляють в ОВА. 

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

33,5 мільйона євро — на реставрацію архітектурних пам’яток

Одеса отримає значну підтримку на відновлення своїх культурних символів. Італія виділяє 33,5 млн євро на реставрацію шести архітектурних пам’яток національного значення. Серед них:

Цей проєкт допоможе зберегти культурну ідентичність Одеси та забезпечити належні умови для збереження та популяризації національної спадщини. Після початку повномасштабної війни багато пам’яток зазнали пошкоджень або опинилися під загрозою знищення — тому відновлення є не лише естетичним, а й стратегічним кроком.

6 мільйонів євро — на зрошення аграрних районів області

Ще 6 млн євро буде спрямовано на реконструкцію двох зрошувальних систем в Одеській області. У регіоні, який потерпає від кліматичних змін і посух, така підтримка має особливе значення для продовольчої безпеки.

У межах цього проєкту планується:

Оновлені зрошувальні системи сприятимуть економічному відновленню регіону, створенню робочих місць та підвищенню ефективності місцевого агробізнесу.

Італія бере патронат над відновленням Одещини

Президент України Володимир Зеленський досяг домовленості з урядом Італії про патронат над відновленням Одеської області. Це означає довготривале стратегічне партнерство, в межах якого Італія братиме участь у реконструкції ключових інфраструктурних, культурних та соціальних об’єктів регіону.

Такий формат співпраці дозволить не лише відновити зруйноване, а й закласти основу для сталого розвитку та модернізації області на європейському рівні. Італія вже має успішний досвід роботи з культурною спадщиною, архітектурою та системами водопостачання — і ці знання можуть стати основою для якісних змін в Одеському регіоні.

Уряд України висловлює подяку італійським партнерам за довіру та підтримку, а також наголошує: це лише перші кроки, попереду — нові спільні проєкти, розширення партнерства і поступове відновлення мирного життя.

Нагадаємо, попри роботу ППО, в ніч проти 3 липня зазнали пошкоджень об'єкти цивільної інфраструктури, зокрема житлові будинки.

Последние новости