Наводили дрони на Одесу й Кіровоградщину: СБУ викрила агентів ФСБ

Затримання російського агента. || Фото: СБУ

Працівники СБУ викрили й затримали двох агентів ФСБ. Фігуранти коригували дронові удари РФ по Одесі та Кіровоградській області.

Про це у вівторок, 9 вересня, повідомили у пресслужбі СБУ.

Зараз все найоперативніше в нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.

Затримання агентів ФСБ

За даними слідства, ворог завербував двох жителів Одещини через Telegram-канали.

Одним з агентів став дезертир, який самовільно залишив військову частину на Кіровоградщині, після чого повідомив ФСБ, де дислокується  його підрозділ. Крім того, зрадник надсилав окупантам координати штабу, навчальних полігонів і маршрутів руху Сил оборони в напрямку фронту. Повернувшись в Одеську область, колаборант намагався влаштуватися різноробочим на оборонний завод, аби там теж збирати розвідувальні дані й передавати їх ворогу. Утіленню цих намірів запобігли працівники СБУ. Порушника затримали за місцем проживання, а у військовій частині, де він службив, провели безпекові заходи.

Інший російський агент, 49-річний різноробочий із селища Лиманське, інформував ФСБ про напрямки пересування та бойові позиції мобільних вогневих груп ППО під час повітряних тривог.

В обох затриманих під час обшуків вилучили смартфони з доказами роботи на ворога. Агенти працювали порізно, але на одного куратора. Затриманим повідомили про підозру в державній зраді в умовах воєнного стану (частина друга статті 111 Кримінального кодексу України), а колишньому військовому – ще й у дезертирстві (частина четверта статті 408 Кримінального кодексу України).

Наразі зловмисники перебувають під вартою без права внесення застави. Їм загрожує довічне ув'язнення з конфіскацією майна.

Последние новости