На Одещині лікарі вперше провели унікальну операцію і врятували життя дівчини з рідкісним захворюванням

На Одещині лікарі вперше провели унікальну операцію і врятували життя дівчини з рідкісним захворюванням. || Фото: facebook.com/radutskyy

У місті Балта на Одещині лікарі "Охматдиту" вперше провели операцію з пересадки печінки від 17-річного покійного донора дівчині з рідкісним захворюванням. Про це повідомив член парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.

Так, наприкінці жовтня до Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" доставили з ознаками гострої печінкової недостатності і білірубіном на рівні понад 200 19-річну Вероніку. У дівчини діагностували хворобу Вільсона-Коновалова. Це важке спадкове захворювання, яке призводить до надмірного накопичення міді у тканинах і може спричинити печінкову недостатність, за статистикою виявляють у 1–4 осіб на 100 тисяч населення.

Зараз все найоперативніше в нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.

Стан дівчини був критичним, тому консиліум лікарів "Охматдиту" вирішив, що трансплантація – це єдиний спосіб зберегти їй життя.

Протягом трьох днів для Вероніки підібрали трьох посмертних донорів, проте їхні печінки виявилися непридатними для трансплантації. Знайти відповідного донора вдалося в Балтській центральній районній лікарні на шостий день пошуків: ним став 17-річний хлопець, який загинув в аварії. Родичі загиблого погодилися на посмертне донорство.

14-годинна операція з трансплантації печінки пройшла успішно. Наразі дівчина проходить реабілітацію і вже виходить на прогулянки територією лікарні.

Последние новости