Командир взводу одеської 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу розповів про свою службу та про те, як він та його бійці зупинили наступ російського десанту на Коблево. Про це розповіли у пресслужбі "лицарів".
Так, старший лейтенант Олексій присягнув служити та захищати Україну ще з 2004 року як поліцейський. Будучи співробітником карного розшуку, він розкривав тяжкі злочини і садив злочинців за ґрати, за що й отримав після вступу до лав 28-ї омбр позивної "Опер". Ставши командиром взводу, "Опер" разом зі своїми побратимами брали участь у війні на Донбасі, де він зміг повноцінно виявити свої здібності. Зокрема, працюючи в районі Красногорівки, він організував проходи до лінії зіткнення, що значно впливало на успішність боротьби з окупантами.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
"Перший мій вихід у сектор був у грудні 2020-го. На щастя, у нас склався хороший колектив серед офіцерів, завдяки чому ми могли грамотно спланувати операції. Та й особовий склад весь усвідомлював важливість нашої справи, тому кожен намагався зробити свій внесок", - Згадав "Опер".
Втім, сам Олексій наголошує, що порівнювати війну тоді і зараз просто важко, зокрема через масштаби та способи її ведення.
"Коли прогриміли перші вибухи, ми одразу висунулися на кордони Миколаївської області та зайняли лінію оборони. Пізніше вночі 25 лютого ворог спробував підірвати десант у Коблеві. Але абсолютно без успіху. Наші бійці, серед яких були і курсанти, перебили як самих десантників, так і їхню техніку", – поділився "Опер".
Надалі взвод старшого лейтенанта працював на одному з найнебезпечніших напрямків Херсонщини, де ворожа артилерія та РСЗВ працювали постійно.
"Взагалі, бій у середньому триває 10-20 хвилин. Решта – це підготовка до нього: фортифікація власних позицій, розвідка, придушення ворожих засобів вогню, перехоплення ворожих ДРГ та розвідників і все в такому стилі. Найважливіше, звичайно, це копати. Тривалість життя солдата залежить від того, наскільки глибоко він закопався», – зазначив Олексій.
Але, незважаючи на складність напряму роботи, у взводі "Опера" є свої унікальні та курйозні моменти. Зокрема, коли одному з "лицарів" вдалося збити ворожий безпілотник зі стрілецької зброї, або коли ворог "трошки" плутає цілі. "У багатьох селах люди під час евакуації залишали худобу. Коли російські солдати бачать корів у приціл, то їм здається, що все – це український наступ. І вони одразу хапаються за зброю і починають поливати все вогнем, щоб зупинити так званий поступ військ", – сміючись, розповів старший лейтенант. Сам "Опер" після перемоги України планує залишитися на службі в 28-му омбрі, оскільки впевнений, що армія має бути сильною, а щоб цього досягти - вона повинна складатися з професіоналів. Олексія нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.
Усі фото: facebook.com/28brigade