На скільки годин влітку можуть вимикати світло в Одесі через спеку

На скільки годин влітку можуть вимикати світло в Одесі через спеку

На скільки годин влітку можуть вимикати світло в Одесі через спеку

Комуналка
Сьогодні 17:07

Літня спека знову може повернути в життя українців графіки знеструмлень. Якщо стовпчики термометрів стрімко підуть угору, мешканцям кількох регіонів, зокрема Дніпропетровської та Одеської областей, а також столиці доведеться згадати про тимчасове життя без електрики.

За прогнозом директора енергетичних програм Центру Разумкова Володимира Омельченка, який він озвучив, головним тригером для обмежень є аномальне підвищення температури.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

У спекотні дні масове ввімкнення охолоджувальних систем створює колосальне навантаження на понівечену обстрілами енергомережу, додаючи системі близько 2 гігаватів дефіциту. За умови сильної спеки світло змушені будуть вимикати орієнтовно на 2–3 години на добу.

Найбільше цей дефіцит відчують:

  • Київ;
  • Одеська область;
  • Дніпропетровська область;
  • Прифронтові регіони України.

Втім, експерт залишає місце і для оптимістичного сценарію. Якщо літо обійдеться без екстремальних температурних рекордів, а Росія не здійснюватиме нових масованих ударів по критичній інфраструктурі, літній сезон країна має шанси пройти у плановому режимі — майже без відключень.

Наразі, за словами Омельченка, енергосистему суттєво підтримує сонячна генерація. Хоча сонячні електростанції й не здатні самотужки закрити всі потреби промисловості та населення, саме вони зараз утримують баланс і рятують країну від жорсткіших стабілізаційних відключень у денні години.

Підписуйтесь на нас в Instagram, Facebook і Viber, щоб швидше дізнаватися про всі новини та читати наші ексклюзивні огляди.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах