Повітряна тривога: чому сирена в Одесі працює з перебоями

Повітряна тривога: чому сирена в Одесі працює з перебоями.

Повітряна тривога: чому сирена в Одесі працює з перебоями. Фото: rivnepost.rv.ua

Події
01 березня 04:16

В умовах воєнного стану надзвичайно важливо не упускати екстрене звукове сповіщення про повітряну тривогу. При цьому в Одесі сирена працює з перебоями та й чути її не у всіх районах міста. Про це повідомляє Vgorode

Так, за результатами опитування нашого Telegram-каналу, з 1 264 людей, які проголосували, сигнал тривоги чують лише 327 осіб, тобто 27% респондентів.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.

Результати опитування. Результати опитування. Скриншот: t.me/vgorode_odessa

Одесити скаржаться, що під час повітряної тривоги сирени не чутно в більшості частин міста. Таким чином ті громадяни, які не мають доступу до інтернету та телеграм-каналів, наприклад, пенсіонери, можуть вчасно не дізнатися про небезпеку і залишитися вдома.

За даними прес-служби мерії, сигнал тривоги включається, коли розвідувальні служби фіксують зліт ворожих літаків і називають напрямок їхнього польоту. При зміні курсу польоту надходить сигнал скасування повітряної тривоги в тих населених пунктах, де відомо, що загрози немає. Сирени намагаються включати максимально заздалегідь, щоб доки літаки летять жителі змогли дійти до укриттів. Вони спрацьовують в районах, де фіксується реальна загроза.

Втім, навіть у тих частинах Одеси, де виття сирен лунало без збоїв, його чули не всі жителі. Причиною цього є той факт, що сигнал звучить досить тихо, а через щільно зачинені металопластикові вікна його можна не почути взагалі.

Як повідомили у прес-службі ДСНС, відповідальність за справну роботу сирен лежить на місцевому самоврядуванні. Відповідно до статті 30 Кодексу цивільного захисту України, місцева влада дійсно має право встановлювати звукові пристрої та електронні табло. При цьому у 17 статті Кодексу сказано, що контролювати цей процес може і орган, який відповідає за формування та реалізацію політики у сфері цивільного захисту, тобто ДСНС. Таким чином рятувальники мають повне право перевіряти, як працюють системи оповіщення та вживати заходів для усунення несправностей.

Примітно, що вранці 28 лютого мобільні оператори повідомили українців, що ДСНС інформуватиме абонентів про обстановку та розповідатиме, як діяти у разі її ускладнення. Проте, коли вдень 28 лютого в Одесі пролунало два вибухи на Куяльницькому лимані, повідомлення на мобільні телефони одеситам так і не надійшло.

Підписуйтесь на нас в Instagram, Facebook і Viber, щоб швидше дізнаватися про всі новини та читати наші ексклюзивні огляди.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах