У заволодіння аеропортом "Одеса" підозрюють п'ятьох осіб: серед них ексмер Костусєв

У заволодіння аеропортом "Одеса" підозрюють п'ятьох осіб: серед них ексмер Костусєв.

У заволодіння аеропортом "Одеса" підозрюють п'ятьох осіб: серед них ексмер Костусєв. Фото: avianews.com

Події
29 серпня 2023 17:54

У заволодінні аеропортом "Одеса" підозрюють п'ятьох осіб, серед яких ексмер міста Олексій Костусєв. Про це повідомляє НАБУ.

Так, НАБУ та САП викрили злочинну групу, яка заволоділа майном вартістю 118 мільйонів гривень та доходом від його діяльності протягом 2012-2022 років у розмірі понад 2,5 мільярда гривень.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Як встановило слідство, у 2011 році два відомі одеські бізнесмени організували схему заволодіння майном аеропорту. Для цього зареєстрували ТОВ, яке мало заснувати спільне товариство з Одеською міською радою (ЗМР), з розподілом часток 75% та 25% відповідно, щоб отримати у власність та подальшу приватизацію майнового комплексу аеропорту вартістю близько 118 мільйонів гривень. Отримання згоди депутатів ЗМР на створення товариства забезпечив тодішній міський голова Олексій Костусєв, розповівши про нібито плани співзасновника інвестувати у розвиток аеропорту. Крім того, чиновник здійснив службову фальсифікацію, яка надавала підконтрольному ТОВ право утворювати спільне з ГМР суспільство в обхід конкурсу.

Важливо, що отримане у спільне користування майно аеропорту не підлягало приватизації, оскільки мало загальнодержавне значення, забезпечувало виконання функцій прикордонного та митного контролю. Понад 535 одиниць основних засобів із 2488 переданих були аеродромними об'єктами, які забезпечували безпеку польотів і було відчуженими у принципі.

Крім того, за договором "інвестори" зобов'язувалися внести статутний капітал у розмірі 355 мільйонів гривень, побудувати новий термінал та злітно-посадкову смугу. Однак більшість внесених коштів через дії учасників схеми стала предметом застави і була заблокована банком, тобто не підлягала використанню. Новий термінал було збудовано за кредит, взятий під заставу майнового комплексу аеропорту, а злітно-посадкову смугу не починали будувати взагалі.

У заволодіння аеропортом У заволодіння аеропортом

Про підозру повідомили:

- двом одеським бізнесменам-співорганізаторам схеми – частину третю статті 27, частину п'яту статті 191 КК України;
- колишньому меру Одеси – частину п'яту статті 191, частину другу статті 366 КК України;
- колишньому виконувачу обов'язків заступника міського голови Одеси – частину п'яту статті 191 КК України;
- директору ТОВ – частину п'яту статті 191 КК України.

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Підписуйтесь на нас в Instagram, Facebook і Viber, щоб швидше дізнаватися про всі новини та читати наші ексклюзивні огляди.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах