"35 днів оборони Торецька": в Одесі презентували документальний фільм

Презентація фільму "35 днів оборони Торецька".

Презентація фільму "35 днів оборони Торецька". Фото: Марія Чекарьова/Vgorode

Події
26 серпня 15:27

У вівторок, 26 серпня, в Одесі відбувся закритий показ документального фільму "35 днів оборони Торецька". Автором кінострічки є журналіст Юрій Бутусов.

На презентації побував кореспондент Vgorode.

Зараз все найоперативніше в нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.

Презентація документального фільму про оборону Торецька 

Банер з афішею фільму "30 днів оборони Торецька".Банер з афішею фільму "30 днів оборони Торецька". Фото: Марія Чекарьова/Vgorode

У заході взяли участь представники ГУНП в Одеській області, зокрема начальник поліції Одещини Іван Жук, бійці штурмової бригаді "Лють" і представники ЗМІ.

Презентація розпочалася із хвилини мовчання. Присутні вшанували пам'ять військовослужбовців, правоохоронців і цивільних, які втратили життя внаслідок російської агресії.

Хвилина мовчання перед показом фільму.Хвилина мовчання перед показом фільму. Фото: Марія Чекарьова/Vgorode

Після цього із промовою виступив начальник Головного управління Нацполіції в Одеській області.

"Це кадри, які говорять самі за себе. Це правда про нашу реальність, яку має бачити весь цивілізований світ. Фільм є свідченням того, що українська поліція воює за життя та свободу наших громадян, за незалежність нашої держави. Працівники поліції здатні обороняти та здатні виконувати бойові завдання так само, як і всі підрозділи ЗСУ", – наголосив Іван Жук, коментуючи кінострічку.

Начальник Головного управління Нацполіції в Одеській області Іван Жук.Начальник Головного управління Нацполіції в Одеській області Іван Жук. Фото: Марія Чекарьова/Vgorode

Далі надали слово заступнику командира 3-го взводу 2-ї роти 1-го батальйону штурмового полку "Цунамі" ОШБр Нацполіції України "Лють" старшому лейтенанту поліції Дмитру Богоносу з позивним "Чорний".

Представник бригади "Лють" Дмитро Богонос.Представник бригади "Лють" Дмитро Богонос. Фото: Марія Чекарьова/Vgorode

Військовослужбовець зазначив, що від вересня минулого року штурмова бригада "Лють" пройшла лінію фронту в Торецьку. Противник атакував FVP-дронами, артилерією, РСЗВ і КАБами, застосовував тактику випаленої землі: нищив усе.

"Попри безперервний тиск ворога, складні погодні умови та важкий моральний стан, наші бійці давали відсіч окупантам, щодня спростовуючи їхні заяви про повне захоплення міста. Це не позиційна війна в полях, окопах. Це ближні бої в підвалах, у під'їздах і на сходах. Це боротьба за кожен метр нашої землі", – сказав "Чорний".

Відео: Марія Чекарьова/Vgorode

Наприкінці промови він додав, що поліція воює й бійці платять високу ціну за кожен новий світанок. Після цього розпочався перегляд фільму.

Про що йдеться у стрічці "35 днів оборони Торецька"

Банер з афішею фільму "35 днів оборони Торецька".Банер з афішею фільму "35 днів оборони Торецька". Фото: Марія Чекарьова/Vgorode

У документальному фільмі "35 днів оборони Торецька" заступник командира штурмового полку "Сафарі" з позивним "Гриз", лейтенант "Джексон" і поліцейські з позивними "Вірш" і "Борчик" коментують кадри із хроніки оборони Торецька. 

Презентація фільму "35 днів оборони Торецька".Презентація фільму "35 днів оборони Торецька". Фото: Марія Чекарьова/Vgorode

Презентація фільму "35 днів оборони Торецька".Презентація фільму "35 днів оборони Торецька". Фото: Марія Чекарьова/Vgorode

Презентація фільму "35 днів оборони Торецька".Презентація фільму "35 днів оборони Торецька". Фото: Марія Чекарьова/Vgorode

Презентація фільму "35 днів оборони Торецька".Презентація фільму "35 днів оборони Торецька". Фото: Марія Чекарьова/Vgorode

Йдеться про зіткнення з ворожою групою 132-ї мотострілецької бригади ЗС РФ, яке відбулося в одній із будівель.

Презентація фільму "35 днів оборони Торецька".Презентація фільму "35 днів оборони Торецька". Фото: Марія Чекарьова/Vgorode

Презентація фільму "35 днів оборони Торецька".Презентація фільму "35 днів оборони Торецька". Фото: Марія Чекарьова/Vgorode

Презентація фільму "35 днів оборони Торецька".Презентація фільму "35 днів оборони Торецька". Фото: Марія Чекарьова/Vgorode

Презентація фільму "35 днів оборони Торецька".Презентація фільму "35 днів оборони Торецька". Фото: Марія Чекарьова/Vgorode

Бійці впродовж 35 днів тримали оборону, попри виснаженість і несприятливі погодні умови: температура тоді знизилася до -18 °С.

Презентація фільму "35 днів оборони Торецька".Презентація фільму "35 днів оборони Торецька". Фото: Марія Чекарьова/Vgorode

Наймолодшому оборонцю Торецька, бійцю з позивним "Борчик", виповнилося лише 18 років. 

Війна очима представника бригади "Лють"

Дмитро Богонос долучився до підрозділу бригади "Лють" у перші дні її створення. До цього він працював у Нацполіції. За словами правоохоронця, до "Люті" вступило багато цивільних, зокрема молодих хлопців, яким 18–19 років. Є військові, які зараз тримають оборону на Донецькому напрямку, а у 2023–2024 роках брали участь у штурмових діях: у Вовчанську, на Покровському й Торецькому напрямках. Бійців, які зазнали поранень, переводять на тилові посади або в райвідділи Нацполіції.

Бійці бригади "Лють", які взяли участь у презентації фільму "30 днів оборони Торецька", з начальником ГУНП в Одеській області Іваном Жуком.Бійці бригади "Лють", які взяли участь у презентації фільму "30 днів оборони Торецька", з начальником ГУНП в Одеській області Іваном Жуком. Фото: Марія Чекарьова/Vgorode

Перед початком бойових дій військові тривалий час проходять підготовку. Першочергове навчання триває півтора місяця, після чого бійці ще два тижні проходять підготовку. У подальшому ж їх можуть відправити на навчання за кордон.

"Особисто я також довго навчався у 2023 році: мабуть, місяці три... У 2024 році поїхав за кордон: до Великої Британії. Там теж навчався. Завжди підвищуєш свою кваліфікацію", – розповів "Чорний".

Дмитро Богонос.Дмитро Богонос. Фото: Марія Чекарьова/Vgorode

За його словами, українські інструктори навчають навіть краще, ніж закордонні, адже безпосередньо зараз беруть участь у бойових діях.

Коментуючи тактику ворога, Дмитро Богонос зазначив, що окупанти – нелюди, які не мають жалості. Був випадок, коли вони підстрелили українського бійця, а потім ще прилетів FPV-дрон і кинув на цього військового запальничку.

"Навколо вороги, але сподіваєшся на своїх побратимів, віриш, що тебе вдома чекають сім'я, діти, а також розумієш: якщо зараз їх тут пропустиш, завтра доведеться тримати оборону в Одеській області. Потрібно стримувати ворога", – наголосив військовий.

Підписуйтесь на нас в Instagram, Facebook і Viber, щоб швидше дізнаватися про всі новини та читати наші ексклюзивні огляди.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах