На Одещині ДБР викрило правоохоронця, який за 18 тисяч доларів обіцяв перевезти ухилянта через кордон фото: ДБР
Працівники Державного бюро розслідувань спільно з Службою безпеки України та внутрішньою безпекою Держприкордонслужби викрили на Одещині правоохоронця та його спільника, які планували незаконне переправлення військовозобов’язаного чоловіка до Молдови за 18 тисяч доларів США.
В серпні 2025 року правоохоронець вирішив підзаробити на тих, хто намагається уникнути мобілізації, повідомляє ДБР.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Він залучив до схеми цивільного знайомого, який мав підшуковувати платоспроможних клієнтів. У межах схеми чоловікам пропонували нелегальний перетин кордону з Молдовою. За гроші обіцяли забезпечити супровід у машині зі співробітниками Державної прикордонної служби, які нібито мали безперешкодно провести ухилянта.
Правоохоронця затримали під час одержання першої частини суми — 10 тисяч доларів.
Обом учасникам схеми повідомлено про підозру за частиною 3 статті 332 Кримінального кодексу України — незаконне переправлення осіб через державний кордон. Стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 9 років.
Наразі готується клопотання до суду про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування триває. Слідчі встановлюють інших можливих учасників злочинної схеми.
Раніше, ми писали про те, що військовослужбовець одного з підрозділів територіальної оборони Одеси організував схему заробітку на охочих уникнути служби.
Підписуйтесь на нас в Instagram, Facebook і Viber, щоб швидше дізнаватися про всі новини та читати наші ексклюзивні огляди.