В Одесі суд покарав пенсіонерку за публікацію місць роботи ТЦК

В Одесі суд покарав пенсіонерку за публікацію місць роботи ТЦК

В Одесі суд покарав пенсіонерку за публікацію місць роботи ТЦК

Події
01 грудня 10:14

У Пересипському районному суді Одеси оголосили вирок місцевій мешканці, яка в період воєнного стану публікувала в месенджерах інформацію про місця розташування мобільних груп територіальних центрів комплектування (ТЦК). Своїми діями вона перешкоджала мобілізаційним заходам.

Жінка визнала провину та отримала покарання умовно, йдеться у реєстрі судових рішень.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Що сталося і за що покарали

За даними досудового розслідування, пенсіонерка з Одеси активно поширювала інформацію про розташування мобільних груп ТЦК та поліції у великому міському Telegram-чаті. У групі було понад дві тисячі підписників. Жінка повідомляла про конкретні локації — зупинки, блокпости, вулиці, де фіксувала роботу військових патрулів, які перевіряли документи або вручали повістки.

Ці адреси не були офіційно оприлюднені державними органами. Слідство встановило, що такі повідомлення фактично допомагали ухилятися від мобілізації, а отже — шкодили обороноздатності країни в умовах війни.

Що сказала в суді і яке покарання отримала

У суді жінка повністю визнала провину та пояснила, що розміщувала пости зі свого мобільного телефону, не до кінця усвідомлюючи наслідки. Також вона заявила, що шкодує про свої дії. На користь обвинуваченої суд врахував кілька пом'якшуючих обставин:

  • раніше не судима;
  • має інвалідність;
  • добровільно перерахувала 30 тисяч гривень на підтримку Збройних сил України.

Суд визнав її винною у перешкоджанні мобілізації під час воєнного стану та призначив покарання — п’ять років позбавлення волі. Однак жінку звільнили від відбування покарання з випробувальним строком на три роки. Протягом цього періоду вона має перебувати під наглядом пробації, повідомляти про зміну місця проживання та не залишати територію України без дозволу відповідних органів.

Рішення суду вже набуло чинності. Влада закликає громадян утримуватися від поширення інформації про місця роботи ТЦК, пересування ЗСУ або поліції, адже це може загрожувати не лише безпеці військових, а й мати кримінальні наслідки для цивільних осіб.

Раніше, ми писали про те, що в Одесі завершився судовий розгляд гучної справи, в якій фігурувала велика кількість особистих речей інтимного характеру та носіїв інформації. 

Підписуйтесь на нас в Instagram, Facebook і Viber, щоб швидше дізнаватися про всі новини та читати наші ексклюзивні огляди.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах