Отримай відповідь: чи можна користуватися відеореєстраторами в Україні

Отримай відповідь: чи можна користуватися відеореєстраторами в Україні -

Отримай відповідь: чи можна користуватися відеореєстраторами в Україні - фото: apostrophe.ua

Транспорт та інфраструктура
20 вересня 19:50

Наразі використання відеореєстраторів в Україні не заборонене на законодавчому рівні.

Водій може сміливо вмикати девайс, фіксувати ситуацію, що відбувається на дорозі, а за необхідності - подавати відео- та аудіоматеріали в суд або страхову компанію для вирішення спірних ситуацій: ДТП, порушення ПДР та інше, повідомили у Клубі юридичного захисту водія.

За словами юристів, заборона на використання відеореєстраторів може бути введена в конкретних областях. Так, якщо водій перебуває в зоні блокпоста, йому достатньо буде вимкнути пристрій або прибрати його, щоб не створювати конфліктну ситуацію.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.

Наразі в Україні діє відповідальність за несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойові припаси, зокрема про їх переміщення територією України, згідно зі статтею 114-2 Кримінального кодексу.

У законодавстві не закріплена ні адміністративна, ні кримінальна відповідальність за використання відеореєстраторів. Тому поліція не має права вилучати девайс або накласти штраф. Якщо правоохоронець все ж виписує штраф, ви можете його оскаржити.

Підписуйтесь на нас в Instagram, Facebook і Viber, щоб швидше дізнаватися про всі новини та читати наші ексклюзивні огляди.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах