Один із найкращих графіків України: що відомо про одеського художника Сергія Рябченка

Один із найкращих графіків України: що відомо про одеського художника Сергія Рябченка. || Фото: wikiart.org

У суботу, 1 червня, виповнився 101 рік від Дня народження українського художника-графіка, випускника Одеського художнього училища імені Грекова – Сергія Рябченка. Талановитого графіка вже немає в живих, проте Одеса завжди пам'ятатиме його як людину, яка зробила суттєвий внесок у розвиток української графіки.

На згадку про художника Vgorode підготував матеріал про його творчий шлях та фотодобірку його робіт.

Зараз все найоперативніше в нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.

Що відомо про Сергія Рябченка

Майбутній художник народився 1 червня 1923 року у місті Олександрія Кіровоградської області. Малювати він любив із дитинства. Не забував про творчість навіть на фронті під час Другої світової війни: у перервах між обстрілами робив замальовки солдатів.

Після закінчення війни Рябченко повернувся до Олександрії та деякий час пропрацював в управлінні тресту "Українавугілля", а в 1947 року вступив до Одеського художнього училища імені Грекова. Його вчителями за фахом стали художники Леонід Мучник, Михайло Поплавський та Мойсей Муцельмахер. У 1954 році Рябченко дебютував на республіканській виставці, з 1956 року почав брати участь у всесоюзних і зарубіжних виставках, а в 1959 році став членом Спілки художників СРСР.

Сергій Рябченко працював у галузі станкової графіки в техніці малюнка, лінографії, офорту, акварелі та літографії. Серед його основних творів: серія офортів та літографій "Пейзажі Одеси" (1954–1961), серія ліногравюр "Легендарні герої війни" (1963–1965), серія літографій "Військовий флот" (1959–1960). Роботи Сергія Рябченка є в колекції Одеського національного художнього музею, у Національному художньому музеї України (Київ), а також у музеях на тимчасово окупованих територіях: у Луганську, Сімферополі та Севастополі. Життя художника обірвалося 27 червня 1992 року в Одесі.

Показово, що стопами видатного графіка пішли його син Василь Рябченко та онук Степан Рябченко. Василь Рябченко – представник Нової української хвилі, один із ключових діячів українського художнього мистецтва. Степан Рябченко – медіа-художник, який працює в галузі цифрового мистецтва, концептуальної архітектури, скульптури та світлових інсталяцій.

Раніше Vgorode розповідав про те, що у травні 2019 року на стіні будинку за адресою Дерибасівська, 18 з'явилася світлова інсталяція "Мур-Мяу" Степана Рябченка. Також ми писали про те, що Степан Рябченко потрапив до топ-15 найкращих сучасних художників у галузі електронного мистецтва.

Последние новости