ЮНЕСКО відповіла на звернення протестувальників проти знесення пам'ятників та перейменування топонімів Одесі в рамках деколонізації. Про це розповіла у себе у Facebook уродженка Одеси, нині дослідник-антрополог із Королівського коледжу Лондона Анастасія Пілявська.
Вона нагадала, що у жовтні цього року 150 осіб звернулися до Генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азули з приводу збереження у місті об'єктів всесвітньої спадщини. Люди просили відкласти рішення про демонтаж історичних пам'яток до закінчення війни, коли стане можливим проведення повноцінних громадських обговорень. У листі наголошується, що під час війни недоцільно витрачати ресурси на демонтаж пам'ятників та заміну табличок.
Зараз все найоперативніше в нашому Telegram-каналі.
"У листі ми пояснюємо, що війна проти варварського агресора, коли країна перебуває під екзистенційною загрозою, коли більшість демократичних процесів змушена стала на паузу (вибори та колективні протести заборонені, мільйони покинули країну, сотні тисяч воюють на фронті) – не час для складних і серйозних рішень щодо об'єктів визнаних ЮНЕСКО Світовою Спадщиною, яку Україна зобов'язалася зберегти для світової спільноти", – пояснює Анастасія Пілявська.
У ЮНЕСКО зазначили, що в якому організація підтвердила важливість діалогу з усіма зацікавленими сторонами та пообіцяла обговорити це питання з українською владою у рамках моніторингу об'єктів світової спадщини.