Куди піти в Одесі безкоштовно цього тижня. Фото: facebook.com/igor.belov
Для того щоб відпочити на тижні, необов'язково витрачатися. В Одесі проходять цікаві та корисні івенти, які можна відвідати безкоштовно.
Vgorode зібрав вам заходи, куди можна піти з 9 по 13 вересня 2024 року, абсолютно безоплатно.
Зараз все найоперативніше в нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Серед світочів українського кінематографа був і залишається письменник, кінорежисер Олександр Довженко (1894-1956), автор кінострічок "Арсенал", "Земля" та інші. 130 років виповнюється художнику 10 вересня.
Аналізуючи трагічні реалії сучасності, мимоволі згадуєш авторську кіноповість "Україна у вогні" – найвидовищніший і вражаючий твір про трагедію українського народу в роки Другої світової війни та впродовж усієї історії.
Саме Україною було прийнято перші удари агресора, на нашій землі відбувалися одні з найкровопролитніших битв, а вся країна палала у вогні страждань.
Сьогодні Україна знову палає в пекельному "вогні", наслідки якого ми не можемо до кінця зрозуміти та прийняти. Проте, ще тоді, у фільмі, Олександр Довженко відповів на гості та болючі питання, які турбують кожного українця.
"Ми боремося за те, чому немає ціни в усьому світі – за Батьківщину", – писав Олександр Довженко.
Де: бібліотека імені Грушевського, вулиця Троїцька, 49/51
Коли : 10 вересня о 15:00
Контакти : facebook
4 вересня 1985 року у тюремному карцері особливого режиму СРСР загинув Василь Стус – поет-шістдесятник, дисидент, літературознавець, правозахисник, член Української Гельсінської групи. Справжній голос невгамовного українського Донбасу, незважаючи на репресії та заборони. Вчитель української мови та літератури, який не цурався і роботи на шахті. Посмертно визнаний Лауреатом Державної премії імені Шевченка та Героя України.
На лекції згадають той непростий, але мужній життєвий та творчий шлях Василя Стуса, прослухають навіки актуальні твори та подивляться на нього не лише як на борця за свободу, а й талановитого письменника, чоловіка та батька.
Лекторка – Катерина Богданова (фахівець центру патріотичного виховання та філологіня).
Також до заходу можна буде приєднатися онлайн через Zoom за посиланням. Ідентифікатор конференції: 746 3689 1150. Пароль: 4Wx6D8.
Де: бібліотека імені Грушевського, вулиця Троїцька, 49/51
Коли : 11 вересня о 15:30
Контакти : facebook
"Привіт. Я Олександра Сальдівар дель Піно – художниця, яка виросла в Одесі та переїхала до Львова. Запрошую познайомитися з невеликою частиною моєї творчості: відчути роботу та поділитися враженнями чи взяти для себе щось нове та цікаве.
Перша частина моїх робіт готувалася до виставки в Одесі (2015), але обставини склалися по-іншому. Тому в добірці 2024 року є вибіркові картини з тієї серії. Цей цикл робіт в оригінальному розмірі більше 60*80 см. Друга частина моєї творчості створена після повномасштабного вторгнення країни-терориста Росії 24.02.2022 р. Багато хто з нас на той час відчував різні емоції, також багато хто пройшов чималий шлях до прийняття сьогодення.
Ця серія – це спроба прийняти своє життя у війні шляхом спроб, що дають змогу жити з початку повномасштабної війни. Третя, остання частина, це діяльність у якої живу. Тут багато говорити не буду: просто дитячі ілюстрації та книги – це моя пристрасть та кохання. Дякую матері за можливість зробити та організувати цю невелику виставку у рідному місті”, – сказано у повідомленні Олександри.
Де: Бібліотека Багрицького, вулиця Преображенська, 35а
Коли : 12 вересня о 16:00
Контакти : (048) 752-83-40, facebook
Спікер : Людмила Драч, психологіня Відділення мобільної паліативної допомоги КНП "Дитяча міська поліклініка №6" ЗМР.
На тренінгу ви дізнаєтесь наступне:
- що таке емоція;
- які бувають емоції;
- що таке емоційний інтелект, емоційний контейнер, емпатія;
- як діти навчаються емоцій;
- психосоматичні розлади як наслідок непрожитих емоцій;
- практичні вправи, що допомагають розпізнати, усвідомити та прожити емоції.
Де: вулиця Академіка Глушка, 32а, кабінет №222, навчально-тренінговий центр "Підтримка поряд!"
Коли : 13 вересня з 12:00 до 14:00
Контакти: реєстрація за посиланням, facebook
Захисник України, фотограф, поет – усе це про Максима Кривцова. На вечорі пам'яті можна буде послухати українських поетів та поетів, які читатимуть його вірші, та обійнятись.
Виставка складається з 24 фоторобіт і ілюструється поезіями Максима, який загинув 7 січня, виконуючи свій військовий обов'язок. Ще у грудні 2023 року митець планував цю виставку у різних закладах Києва – культурних просторах, кафе, усюди, де люди хотіли повісити його роботи.
Роботи, які ви побачите на виставці, а також листівки з ілюстраціями українських художників, можна придбати, а всі виручені із продажу кошти передадуть на збереження пам'яті про Максима Кривцова.
Вартість: вхід на відкриття вільний, надалі 150/75 гривень.
Де: Одеський худмузей, вулиця Софіївська, 5а
Коли : 13 вересня о 16:00 відкриття, 16:30 – початок вечора пам'яті
Контакти : facebook
Конференція відбудеться на базі Одеського літературного музею та Одеської національної наукової бібліотеки у змішаному форматі (онлайн/офлайн):
12.09. (10:00–16:00) – Одеський літературний музей (реєстрація з 9:30).
13.09. (10:00–16:00) – Одеська національна наукова бібліотека.
Перша наукова конференція присвячена фігурі видатного українського художника Михайла Жука (1883-1964) – українського графіка, живописця, кераміста, літератора, перекладача та педагога.
Основною метою конференції є всебічне розкриття творчості та життєвого шляху яскравого представника українського Відродження Михайла Жука, визначення його місця у літературно-мистецькому просторі та культурному житті України.
Основні питання, які будуть висвітлені:
– внесок Жука-художника у розвиток українського живопису першої половини ХХ століття;
– різноманітність літературної спадщини Михайла Жука – письменника нової формації в українській літературі 1900–1920-х років;
- Михайло Жук як один із засновників одеської керамічної школи (1925-1957рр);
– Михайло Жук у літературно-мистецькому житті України 1900-1930-х років;
– висвітлення біографічної та творчої спадщини Михайла Жука у наукових дослідженнях;
– презентація журналу "Антиквар" присвячено Михайлу Жуку.
У конференції беруть участь науковці та музейники України, Франції, Польщі, США.
Конференція буде цікава студентам та викладачам профільних навчальних закладів, краєзнавцям, гідам, історикам та всім, хто цікавиться культурною історією Одеси.
Де : Одеський літературний музей на вулиці Ланжеронівська, 2 та Одеська національна наукова бібліотека на вулиці Пастера, 13
Коли: 12-13 вересня з 10:00 до 16:00
Контакти : facebook, (048) 722-33-70
Цього року у програмі кінопоказів шедеври українського кіно Одеської кіностудії та Національної кіностудії мистецьких фільмів імені Довженка.
Радянський комедій фільм "Золотий годинник" знятий режисером Марком Толмачовим на Одеській кіностудії 1968 року.
У двадцяті роки йде розпал НЕПу. Безпритульник Петька, на прізвисько "Валет", вкрав золотий годинник, але незабаром після цього потрапляє до дитячого будинку. Тоді він вирішує закопати годинник, а при першій же нагоді відкопати і втекти разом з ними. Але події, що відбулися, змінюють характер хлопчика...
Де: Одеська кіностудія, Французький бульвар, 33
Коли: 11 вересня о 16:00
Контакти: facebook, (048) 233-95-04
9 вересня, у понеділок, з 15:30 можна займатися англійською. У середу, 11 вересня, о 15:00. У п'ятницю, 13 вересня, о 17:00.
10 вересня, вівторок, 17:00 – відкрита зустріч із психологіною Юлією Стрельцовою. Тема зустрічі: "Аб'юз. Як виявити та протистояти". У рамках проекту „Плюс-плюс”. На неї можна прийти без попереднього запису та інших обмежень.
12 вересня, четвер, 14:00 – творчий майстер-клас з рукоділля від майстрині Світлани Тихонової. Тема зустрічі цього тижня: "Квіти з паперу. Віночок для ляльки своїми руками". Для батьків та дітей від шести років за попереднім записом.
12 вересня, четвер, 16:00 – правил дорожнього руху. Початок навчання нової групи з підготовки до складання теоретичного іспиту за правилами дорожнього руху. Розклад: вівторок, четвер, 16:00-18:00, всього 34 години, зокрема медицина. У групі залишилося два вільні місця, не зволікайте на можливість безкоштовно вивчити теорію ПДР!
12 вересня, четвер, 18:00 – Нейрографіка. Нова викладачка центру Наталія Шевченка допоможе всім охочим розібратися зі значенням ліній та фігур, що використовуються при малюванні та як це допомагає стабілізувати внутрішній стан людини. Обов'язковий попередній запис.
13 вересня, п'ятниця, 15:00 – творчий майстер-клас із плетіння в техніці макрамі від майстрині Тетяни Немирівської. На цих захоплюючих майстер-класах діти плетуть обереги, прикраси, корисні речі у побуті. Запрошують за попереднім записом дітей 6+.
Телефон для запису (067) 276-18-32.
Де: Гончаренко Центр Одеса – Дерев'янко, вулиця Святолава Ріхтера, 2в, кут площі Дерев'янка, ЖК Чайка, вхід з торця будівлі з боку двору
Коли : 9-13 вересня
Контакти : facebook
Тут проходять майстер-класи, малювання, ліплення з пастеліну, настільні та активні ігри. Діти можуть спробувати лего-конструювання/інтерактивні ігри/ігри на логіку. Анонси заходів публікують у день їх проведення, так що слідкуйте за ними в соціальних мережах.
Під час повітряної тривоги Дитяча точка "Спільно" не працює.
Де : Привокзальна площа, 2 (Приміщення Центрального залізничного вокзалу, зал підвищеного комфорту)
Коли : з 09:00 до 21:00, заходи публікують у день проведення у соцмережах
Контакти : telegram
На заході вивчатимуть українську мову. Доступний для всіх категорій користувачів безкоштовно.
Де: відділ обслуговування користувачів ОННБ, вулиця Академіка Філатова, 1
Коли : 11 вересня об 11:00
Контакти: facebook
Приєднуйтесь до групи підтримки батьків загиблих захисників та захисниць. Тут ви знайдете співтовариство, яке розуміє ваші почуття і підтримуватиме вас.
У чому ефективність групових занять? У групі ви зустрінете інших батьків, які зрозуміють ваш біль і нададуть вам підтримку. У групі вас приймуть такими, якими ви є, з усіма вашими почуттями, які можуть бути складними та унікальними для батьків, які пережили втрату дитини. Ви можете відчути себе захищеними, вільними говорити про найскладніші речі, які, можливо, ви не можете висловити навіть своїм найближчим друзям чи родині. Ви станете активними учасниками свого лікування. Ви зможете поділитися своїм досвідом, вислухати інших та взяти участь у різноманітних активностях, спрямованих на покращення вашого самопочуття.
Група включає 15 сесій, зустрічатиметься раз на тиждень, спілкуватиметься протягом трьох годин у закритому форматі. Гарантують конфіденційність та надійність.
Групу підтримки для батьків загиблих захисників у Veterans Hub Odesa вестиме Олена Шитко, психологи гуманітарної організації Project Hope за підтримки USAID.
Реєструйся за цим посиланням.
Де: уточнюйте за телефоном
Коли: 13 вересня о 13:00 (по п'ятницях)
Контакти : facebook, (093) 000-39-79
Тут працюють дві групи з вивчення англійської. Перша група для початківців – навчання проходять у понеділок о 18:00. Друга група для рівня А1-А2 – заняття відбуваються щосуботи о 13:00. Викладає англійську Світлана Lite Point.
Де : уточнюйте за телефоном
Коли: 9 вересня о 18:00 (по понеділках)
Контакти : facebook, (093) 000-39-79
Підписуйтесь на нас в Instagram, Facebook і Viber, щоб швидше дізнаватися про всі новини та читати наші ексклюзивні огляди.