Куди піти в Одесі на наступні вихідні безкоштовно. Фото: facebook.com/igor.belov.7587
Для того, щоб відпочити у вихідні, необов'язково витрачатися. В Одесі проходять цікаві та корисні івенти, які можна відвідати безкоштовно.
Vgorode зібрав для вас заходи, куди можна піти на майбутніх вихідних, 21 і 22 вересня, абсолютно безоплатно.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Майстер-клас з автентичних українських танців у рамках 87-го дня підтримки. Студія старовинного танцю "Міжсвітло" пропонує подивитися, як танцюють вони, та потанцювати разом з ними.
Якщо ви вмієте та любите танцювати, це буде приємна можливість згадати. Якщо ви ніколи не танцювали і навіть не мріяли, саме час спробувати та навчитися! У програмі кілька показових танців та багато майстер класів з автентичних українських танців під улюблені старовинні та сучасні хіти.
Також у програмі День підтримки покинутих тварин. візьміть із собою корм, засоби гігієни та все, що може допомогти тим, хто не може самостійно забезпечити себе. Невідкладні потреби:корми, нашийники, повідки, пелюшки, м'ясні консерви, оздоблення, вет. препарати, одяг, миски, інші аксесуари та інше. А о 17:00 відбудеться флешмоб з хіп-хопу та розважальна програма для дітей.
17:30 – шоу Grand Dog на сцені, де кожен песик зможе показати свої таланти, навички та вміння. А ви зможете побачити, чому саме можна навчити своїх чотирилапих друзів.
17:50 – традиційний Розіграш заради Перемоги, де чудові та цікаві подарунки чекають на вас за невеликі донати.
Де: парк Марка Твена біля кінотеатру
Коли : 22 вересня о 14:00-17:00, фестиваль до 18:00
Борис Фабрикант народився у Львові, закінчив політехнічний інститут. Живе у Англії. Має публікації: Хрещатик, Новий Журнал, Література, Вітальня, Prosodia та інші. Сім поетичних книг.
Благодійний внесок за бажанням.
Де : Всесвітній клуб одеситів, вулиця Маразлієвська, 7
Коли : 21 вересня о 16:00
Контакти : facebook
Едісан – це історико-географічний регіон, що знаходиться між річками Південний Буг та Дністер на півдні сучасної України, частково охоплюючи території Одеської, Миколаївської та Херсонської областей. У XVIII столітті Едісан був заселений переважно ногайськими татарами, які входили до імперії Османа.
Назва "Едісан" походить від ногайського племені, яке жило на цій території, і вказує на сім різних ординських племен орди. Важливою характеристикою цього регіону є його багата етнічна та культурна історія, зокрема проживання на цій території ногайців, татар, українців, болгар, гагаузів та інших народів.
У рамках події автори альманаху поділяться своїм досвідом та розкажуть про результати роботи над виданням. Альманах є результатом проекту "Центр культурної спадщини Едісан", який реалізує команда ГО "ЕКО Березань". Проект підтримується фондом ІЗОЛЯЦІЯ та фондом Партнерство за сильну Україну.
Статті альманаху:
- Єдісан від А до Я, автор Олександр Городилов;
- Ханська Україна в історії східної та південно-східної Європи (кінець XVII – XVIII ст.), автори Олександр Середи, Олена Бачинська;
- Очаківський вілайєт у кримсько-османському просторі, автор Олександр Середа;
- Динаміка освоєння та заселення земель південного Едісану наприкінці XVIII – першої чверті XIX століття, автор Віктор Дробний;
- Хронологія розвитку Єдисанської землі, автори Іван Голтуренко, Віктор Дробний, Олексій Сидорчук;
- Єдісан – далі буде, автор Олексій Сидорчук.
Де: Музей української книги Одеського обласного універсалу, вулиця Троцька, 49/51
Коли: 21 вересня о 13:00
Контакти : facebook
@igorindigor 21 та 22 вересня ⏰ 6:42 Приходьте Назустріч сонцю ☀️🎹 #Піаносвітанок #світанок #ігорянчук #Сонце #Піаноморе #піанотерапія #Одеса ♬ оригінальний звук - Igorindigor
На плитах пляжу Ланжерон періодично грають на фортепіано на світанку. Можна буде слухати музику під звуки хвиль. На такі душевні концерти приїжджають люди з інших міст.
Вхід вільний, але вітаються донати.
Де: пляж Ланжерон
Коли: 21 та 22 вересня о 06:42
Контакти : tiktok
Персональна виставка одеської мисткині. Василенко Світлана Іванівна закінчила Академію архітектури та будівництва. Працювала архітектором. Член прикладної секції "Золотий платан" ТОВ НСХУ. Учасниця Міжнародного мистецького ярмарку прикладного мистецтва. Її роботи знаходяться у персональних колекціях Китаю, Америки, Ізраїлю.
Це перша персональна презентація робіт Світлани Василенко, хоч вона постійно бере участь у групових виставках з 2021 року.
Виставку можна відвідати до 30 вересня щодня окрім суботи.
Де : арт-простір Універсального читального залу на вулиці Європейська (Катерининській), 67
Коли : до 30 вересня
Контакти : facebook
Єлизавета Лісютіна – художниця, ілюстратора книг, переможця багатьох всеукраїнських та міжнародних творчих конкурсів, лауреата Премії імені Палецького у 2022 році в номінації "Декоративний та народний живопис", тричі дипломанта міністра культури України, переможець премії "Творча молодь Одеса" визнання - 2015" - Єлизавети Лісютіної.
2023 року стала магістром образотворчого мистецтва (закінчила художньо-графічний факультет ПНПУ імені Ушинського).
Єлизавета працює у різних техніках образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.
В експозиції будуть представлені твори, виконані в техніках графіки, витинанки та паперопластики, що мають споконвічну історію та втілюють найвищі ідеали національного мислення.
Де : Музей української книги Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Грушевського, вулиця Троїцька, 49/51
Коли : до 1 жовтня з 10:00 до 17:00 (неділя вихідний)
Контакти : facebook
У далекому 1880 році, а саме сьомого липня, розпочалася історія пасажирського транспорту у місті Одеса! Саме тоді поїхав кінний трамвай вулицями нашого міста. КП "Одесміськелектротранс" запрошує всіх охочих на тематичну екскурсію, щоби більше дізнатися за цю історію. Кількість гостей на екскурсію обмежена!
Запис за телефоном (050) 399-42-11 (в робочий час).
Де: Олексіївська площа, 21а
Коли : 21 вересня о 12:00
Тут проходять майстер-класи, малювання, ліплення з пастеліну, настільні та активні ігри. Діти можуть спробувати лего-конструювання/інтерактивні ігри/ігри на логіку.
Анонси заходів публікують у день їх проведення, тож слідкуйте за ними в соціальних мережах.
Під час повітряної тривоги Дитяча точка "Спільно" не працює.
Де : Привокзальна площа, 2 (Приміщення Центрального залізничного вокзалу, зал підвищеного комфорту)
Коли: з 09:00 до 21:00
Контакти : telegram
21 вересня, субота 09:45 – можна буде сходити до Одеського зоопарку.
21 вересня, субота, 11:00 – можна буде зайнятися англійською для дорослих з Оленою Зайцевою.
22 вересня, неділя, 12.00 – можна буде зайнятися вивченням польської мови.
Реєстрація обов'язкова за номером (067) 276-18-32.
Де : Гончаренко Центр Одеса – Дерев'янко, вулиця Святолава Ріхтера, 2в, кут площі Дерев'янка, ЖК Чайка, вхід з торця будівлі з боку двору
Коли : 21 і 22 вересня
Контакти : facebook
Тут працюють дві групи з вивчення англійської. Перша група для початківців – навчання проходять у понеділок о 18:00. Друга група для рівня А1-А2 – заняття відбуваються щосуботи о 13:00. Викладає англійську Світлана Lite Point.
Де: уточнюйте за телефоном
Коли : 21 вересня о 13:00 (по суботах)
Контакти : facebook, (093) 000-39-79
Тут ви зможете знайти собі друга, допомогти притулку, а також отримати консультацію з питань харчування, догляду та стерилізації.
Де : Таїрова, уточнюйте за телефоном
Коли: 21 вересня о 13:00-19:00
Контакти : (093) 615-95-19, instagram
Дует віолончелі та флейти складають лауреати міжнародних конкурсів та резиденти численних міжнародних мистецьких проектів Артем Калуцький (віолончель) та Ганна Суханова (флейта). На сходах особняка-дачі Папудова прозвучать найкращі твори класичної світової музики.
Де: Ботсад Одеського національного університету імені Мечникова, Французький бульвар, 48/50
Коли : 21 вересня о 16:00
Контакти : вхід за попередньою реєстрацією. Забронювати місце можна за номером (067) 418-10-72 або за посиланням. Але також квиток на концерт ви можете отримати в обмін на допомогу, долучившись особисто на кілька годин до догляду за рослинами та територією ботсаду.
Зустріч з педагогом, краєзнавцем та автором численних праць з історії Одеси Дмитром Ждановим.
Колись Куяльницький лиман був гірлом річки Великий Куяльник, яка згодом була затоплена водами Чорного моря. З XVI століття до 1930-х років тут активно добували сіль. У 1833 році відомий лікар і вчений Ераст Андрієвський заснував на березі лиману курорт "Куяльник", який здобув славу завдяки своїм унікальним лікувальним грязям. Неподалік видобувають також цілющу мінеральну воду "Куяльник". Береги лиману покриті різноманітною степовою рослинністю – близько 500 видів, з яких 17 занесено до Червоної книги України. Тут збереглися рідкісні ділянки ковилового степу, що стали домом для багатьох видів ссавців, птахів і плазунів.
На жаль, тепер Куяльницький лиман стрімко меліє і перебуває під загрозою знищення. Існування лиману залежить від надходження прісної води з річок, зокрема з Великого Куяльника, який зараз фактично вмирає. Десятки піщаних кар'єрів, штучні ставки і греблі сприяли зменшенню водних ресурсів, що живлять лиман. На початку 2022 року лиман отримав статус національного природного парку, але війна зупинила всі процеси щодо його збереження, а ракетні обстріли завдають додаткової шкоди його унікальній екосистемі.
Під час лекції Дмитро Жданов висвітлить ключові етапи історії Куяльницького курорту – від давніх часів та епохи Ераста Андрієвського до наших днів, коли питання безпеки Куяльника стоїть особливо гостро. Крім того, у рамках заходу буде представлено тематичну книжкову виставку з фондів Одеської національної наукової бібліотеки.
Де: Одеська національна наукова бібліотека, вулиця Пастера, 13
Коли: 21 вересня о 16:00
Контакти: facebook
Підписуйтесь на нас в Instagram, Facebook і Viber, щоб швидше дізнаватися про всі новини та читати наші ексклюзивні огляди.