На Одещині соцпрацівники привласнили майже п'ять мільйонів дитячих виплат. Фото: od.npu.gov.ua
На Одещині соцпрацівники привласнили майже п'ять мільйонів гривень "дитячих" виплат. Про це повідомляє Vgorode із посиланням на Обласну прокуратуру.
Схему організувала керівник структурного підрозділу соцзахисту населення та охорони здоров'я у Білгород-Дністровському районі. У спільники жінка залучила кількох підлеглих, співробітників банківських установ, їхніх родичів та своїх знайомих.
Зараз все найоперативніше в нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
До складу організованої групи входили дев'ять осіб, які виконували функції держави у сфері соціального захисту населення та банківської діяльності. За допомогою організованої ними "схеми" вони надали кошти, виділені на виплати новонародженим, дітям, які виховуються самотніми матерями, а також малозабезпеченими та багатодітними батьками.
Відповідно до розподілених ролей спільники підробляли документи, необхідні отримання державних соціальних допомог і їх основі безпідставно призначали і нараховували соціальні виплати підставним особам. Гроші, які надходили на банківські картки, вони знімали та розподіляли між собою. Щоб приховати злочинну діяльність, учасники угруповання видаляли внесені до бази даних відомості про безпідставно заведені особисті справи "пільговиків".
Правоохоронці задокументували лише 26 епізодів розкрадання грошей.
Зловмисникам може загрожувати до дванадцяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Підписуйтесь на нас в Instagram, Facebook і Viber, щоб швидше дізнаватися про всі новини та читати наші ексклюзивні огляди.