На півдні Одещини зафіксували новий вид отруйного павука. Фото: facebook.com/Національний парк "Тузловські лимани"
На півдні Одещини, на території нацпарку "Тузловські лимани", зафіксували рідкісний та отруйний вид павука – Eresus kollari. Про це повідомляє пресслужба Нацпарку.
Павук називається ерезус, "Сонечко" або "сонечко". Його отрута не смертельна, але викликає сильний біль та оніміння навколо місця укусу, яке триває три-шість днів.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Єresus kollari – єдиний представник своїх тропічних родичів, який живе у північних широтах і навіть зустрічається біля Києва. Місцеві паблік також пишуть, що його вже чимало в Ізмаїльському районі Одеської області.
Павуки живуть у норах, висланих павутинням. Часто ховаються під листям. Розмір самців досягає 8-11 мм. Вони мають яскраво-червоне черевце з чотирма чорними цятками. Самки трохи більше – 9-16 міліметрів, але їх не так легко помітити, бо майже повністю чорні. У вересні самці на кілька днів перебираються в нору до самки, що спарується, після якої вмирають. Потім самки виготовляють кокон, у якому може дозріти до 80 яєць. Вдень мати може виносити кокон погрітися на сонці, а вночі ховає назад у нору.
Коли приходить час появи потомства на світ, вона заплітає павутиною вхід у нору і вмирає, після чого служить їжею для своїх малюків, які до весни не залишають свого місця народження.
У нацпарку просять мешканців Одеської області дивитися під ноги та пам'ятати, що жодна тварина не нападе першою, поки не відчує від вас погрози.
Підписуйтесь на нас в Instagram, Facebook і Viber, щоб швидше дізнаватися про всі новини та читати наші ексклюзивні огляди.