Сміх та гріх: в Одесі депутати обговорювали на сесії розслідували смерть білки від падіння. Фото: Mary McGowan/CWPA/Barcroft Images
Одеські депутати обговорювали смерть білки від падіння у місцевому зоопарку та заявили, що справу треба розслідувати. Про це йшлося на сесії міської ради 4 грудня.
Все почалося з того, що розглядалося питання проекту рішення "Про затвердження Міської цільової програми розвитку культури в Одесі на 2025-2029 роки", яким, зокрема, передбачено гроші на закупівлю тварин для одеського зоопарку. Ольга Квасніцька запропонувала сформувати наглядову раду при зоопарку.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Директор департаменту культури та міжнародного співробітництва Іван Ліптуга розповів, що місто витрачає близько 40 мільйонів гривень на фінансування зоопарку.
Анастасія Большедворова зачитала акти про смерть тварин у зоопарку. Зокрема, як виявилося, риб монодактилів померли від старості в один день, а білка померла від падіння з висоти. Вона вважає, що потрібне розслідування.
"Аровані, три риби померли від здуття живота. Насправді вони не можуть померти від здуття – це симптом хвороби. Всі ці риби або тварини коштують певних засобів. Риби монодактили померли від старості – дев'ять штук на день. Дуже дивна історія. Чи ара зеленокрила, жако папуга померла від інфекції легень внаслідок вибухів, хоча на той момент навіть війни не було. Білка померла від падіння. Як білка може померти від падіння?", – говорить Анастасія.
У результаті відео обговорення смерті білки стало приводом для жартів.
За словами директора одеського зоопарку Ігоря Білякова, у звіринці мешкають понад 1 600 особин 250 видів, звичайно, буває таке, що вони помирають від старості. Проблем із годуванням тварин немає і добре працює ветеринарна служба.
"Ми поповнюємо нашу колекцію і це відбувається, як за рахунок новонароджених дитинчат, тоді ми обмінюємося з іншими зоопарками, але також ми можемо купувати тварин, якщо це необхідно. Хоча війна, але ми розвиваємо зоопарк. Цього року ми зробили два вольєри – один меценатський, а інший збудували самі і купили двох лемурів із Рівненського зоопарку. наступного року хотіли зробити те саме. Нам потрібен самець зебри, ми хочемо взяти капуцинів, тому що ми розширюємо видовий склад приматів", – пояснив Ігор Біляков.
Також директор зоопарку пояснив, що вони дуже часто працюють із дітьми та військовими.
Підписуйтесь на нас в Instagram, Facebook і Viber, щоб швидше дізнаватися про всі новини та читати наші ексклюзивні огляди.