Пізньоцвіт анкарський. Фото: Національний природний парк "Тузлівські лимани"/Facebook
У січні в Одеській області почав квітнуть пізньоцвіт анкарський. Цю рослину з Червоної книги України місцеві жителі лагідно називають брандушкою.
Про це в неділю, 5 січня, повідомив еколог Іван Русєв.
Зараз все найоперативніше в нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.
Квіти з'явилися в басейні річки Кагильник неподалік від міста Татарбунари.
"Ця рослина вважається найбільш раннім ефемероїдом серед первоцвітів. У цей зимовий період вона вже почала показувати свої перші листочки одразу після зимового сонцестояння у 2024 році. Перші рослини зацвіли в дати між Різдвом і Новим роком", – зазначив Русєв.
На Одещині в січні почала цвісти рідкісна рослина фото
Фото: Національний природний парк "Тузлівські лимани"/Facebook
За словами еколога, основною загрозою для пізньоцвіта анкарського є трансформація місць, де вони ростуть, випасання худоби в зимовий період, розорювання степів, лісорозведення на степових ділянках і надмірне рекреаційне навантаження. Також люди збирають ці рослини з метою продажу та викопують бульбоцибулини.
Через протизаконне розорювання понад половини степових ділянок у національному природному парку "Тузлівські лимани" пізньоцвіт анкарський зник більш ніж 30 років тому.
Підписуйтесь на нас в Instagram, Facebook і Viber, щоб швидше дізнаватися про всі новини та читати наші ексклюзивні огляди.