Міський голова Одеси Геннадій Труханов засудив рішення щодо перейменування 85 вулиць, провулків і скверів Одеси.
Про це мер написав у своєму Telegram-каналі та сказав у відеозверненні в середу, 31 липня.
Зараз все найоперативніше в нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.
Труханов зазначив, що ані він, ані міська рада жодного відношення до цього перейменування не мають. Зміни є ініціативою ОВА.
"Доки ми мали повноваження, ми виконали усі вимоги закону про "деімпериалізацію". Виходячи з логіки "деколонізаторів", ми маємо відмовитись від всього того, що зробило Одесу світовим брендом. Говорячи простою мовою – це "обнуляє" наше місто", – наголосив міський голова.
[telegram post="truonline/2148" desc=""]
Відео: t.me/truonline
Також він додав, що Одеська міська рада вживатиме всіх необхідних заходів задля того, щоб скасувати перейменування та зберегти історичну й культурну спадщину міста.
Одразу після звернення Труханов опублікував у своєму Telegram-каналі опитування, запитавши у громадян, чи підтримують вони перейменування вулиць та демонтаж памʼятників. Станом на 20:55 більшість Telegram-користувачів заявили, що згодні зі змінами. Проти проголосували лише 39%.
Нагадаємо, у п'ятницю, 26 липня, начальник Одеської ОВА Олег Кіпер підписав розпорядження щодо перейменування 85 одеських топонімів. Згідно з цим документом, вулиця Пушкінська стане Італійською, бульвар Жванецького – бульваром Військово-Морських Сил, а вулицю Бабеля назвуть вулицею Дмитра Іванова.
Також ми повідомляли, як на численні перейменування в Одесі відреагували представники громадськості. Думки розділилися. Зокрема, член виконкому у федерації шахів Одеської області Михайло Голубєв заявив, що вважає "депушкінізацію Одеси огидною", а представниця Уповноваженого із захисту державної мови на півдні України Ярослава Вітко-Присяжнюк назвала перейменування одеських топонімів "позбавленням міста від російських маркерів".