Хто такий Олександр Станков. Фото: facebook.com/Олександр Станков
Нещодавнє перейменування топонімів в Одесі було одним із наймасштабніших за всю історію незалежної України. У зв'язку з цим багато одеситів та гостей міста не встигли звикнути до нових назв і більше того – просто не розуміють на честь кого перейменували ту чи іншу вулицю.
Обіцяний владою довідник, де розповіли б про внесок кожної людини, на честь якої перейменували вулиці та провулки в Одесі, так і не опублікували. Тому Vgorode вирішив окремо розповісти історії життя тих людей, з ким поки що мало знайомі одесити.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Сьогодні ми поговоримо про вулицю, розташовану в історичній частині міста, від Великої вулиці Арнаутської до Італійського бульвару, перейменовану з Лейтенанта Шмідта на честь Олександра Станкова.
Олександр народився 25 квітня 1990 року в Одесі. Жив на вулиці Канатній. Був відомим в Одесі активістом, а також членом команди Veterano Pizza Odesa, де талановито готував піцу.
"Справжній син українського народу, з хоробрим серцем та безумовною любов'ю до України!" – саме так характеризує Олександра Станкова керівник Veterano Pizza Odesa, Олександр Голопотелюк.
Як повідомив друг загиблого Олександр Вінницький, воїн буквально все своє життя з ранньої юності присвятив боротьбі за Українську Самостійну Соборну Державу. З кінця 2000-х боровся із "російським світом" в Одесі у складі Одеської "Свободи". Потім Революція Гідності, захист Одеси від "російської весни", 2014-15 роки – доброволець у Січі. Потім Захист Конституції, знову боротьба з росіянами в Одесі та з лютого 2022 року до ЗСУ, але згодом він перевівся до Третьої окремої штурмової бригади, усвідомлюючи, що ця бригада буде на передовій. На фронті він мав позивний Перун.
Захищаючи Україну, 17 квітня 2023 року загинув на Бахмутському напрямку. Йому було лише 32 роки. Олександра нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно).
Початкова назва вулиці був Тюремний провулок – по тюремній установі, що знаходилася тут. Але в 1894 році в'язницю перевели в нову будівлю на дорогу до Люстдорфа, а територію, що звільнилася, почали забудовувати і в 1899 році закінчили спроектований архітектором Толвінським триповерховий будинок Земської управи. 1902 року вулицю назвали Земською.
За радянських часів вулиця стала Червоноармійською. У 1946 році, у зв'язку з перейменуванням на той час ім'ям Шмідта вулиці на проспект Сталіна, вулицею лейтенанта Шмідта стала Червоноармійська.
Що можна сказати про цю вулицю сьогодні? Це зовсім маленька вуличка, хоч і колоритна. Близькість Привозу звичайно робить її дещо маргінальною, на ній багато людей без певного місця проживання. Але та частина вулиці, що прилегла до центру, доволі мила і затишна, без безлічі людей і авто. Тут тобі і зелень дерев, і дворики, і гарні будинки.
Нові назви: хто такий Олександр Станков і чому на честь нього перейменували вулицю Лейтенанта Шмідта в Одесі фото
Усі фото: t.me/Odeskij_kotik
Підписуйтесь на нас в Instagram, Facebook і Viber, щоб швидше дізнаватися про всі новини та читати наші ексклюзивні огляди.