Нові назви топонімів: де знаходиться провулок Госпітальєрів в Одесі. Фото: t.me/Odeskij_kotik
Нещодавнє перейменування топонімів в Одесі було одним із наймасштабніших за всю історію незалежної України. У зв'язку з цим багато одеситів та гостей міста не встигли звикнути до нових назв і більше того – просто не розуміють на честь кого перейменували ту чи іншу вулицю/провулок.
Обіцяний владою довідник, де розповіли б про внесок кожної людини, на честь якої перейменували вулиці та провулки в Одесі, так і не опублікували. Тому Vgorode вирішив окремо розповісти про деякі нові назви.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Сьогодні ми поговоримо про провулок, розташований близько до моря, перейменований з Другого Лермонтовського провулка на провулок Госпітальєрів.
Про нього мало хто знає, він розташований у курортній зоні старої частини Одеси у районі центрального міського парку Шевченка та пляжу Ланжерон. Це невелике відгалуження сусіднього провулка, який зараз зветься на честь творця підводного човна Степана Джевецького (колишній Лермонтовський провулок). Шукати його потрібно прямо на рівні входу до санаторію.
До того, як провулок назвали на честь російського поета Михайла Лермонтова, він ймовірно називався Другим Євангелічним.
Починається він досить сумно – з гаражів, бетону та шин. Закінчується елітними будинками та готелем "Джоконда", а також сходами, що ведуть до моря. Багато одеситів ходять цією дорогою до пляжів з дитинства і навіть не знають назви провулку. А туристам тут насправді робити нічого.
Поруч із провулком знаходиться центр медичної реабілітації та санаторного лікування "Одеський", в якому, між іншим, проходять реабілітацію наші воїни. Деякі одесити вважали, що перейменування пов'язане саме з ним. Але насправді провулок назвали на честь добровольчої організації парамедиків, започаткованої на початку бойових дій в Україні у 2014 році.
Основні завдання організації – допомога пораненим на полі бою, допомога у реабілітації поранених, евакуація поранених у шпиталі, а також доставка загиблих країною до місця поховання.
Члени організації – це добровольці, які, ризикуючи собою, надають першу медичну допомогу лінії зіткнення.
За час діяльності Госпітальєри провели понад 10 000 евакуацій. Вони не отримують підтримки від держави та своєю діяльністю зобов'язані виключно людям, які долучені до роботи організації та благодійних внесків.
"Перейменування провулка на честь Госпітальєрів - це велика честь для нашого батальйону. Упевнена, тепер фото в цьому провулку стане новою традицією для кожного учасника батальйону, який відвідав Одесу", – прокоментувала подію депутат Верховної Ради України, ветеранка-добровольець, комбат і автор проекту Яна Зінкевич.
Підписуйтесь на нас в Instagram, Facebook і Viber, щоб швидше дізнаватися про всі новини та читати наші ексклюзивні огляди.